Найпоширеніші причини спалахів інфекційних захворювань

28 серпня 2014 20
Слід звернути особливу увагу на дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів під час підготовки до нового навчального року. Це має першочергове значення для запобігання інфекційним захворюванням дітей.

За останні три роки збільшилася кількість спалахів інфекційних захворювань у дитячих організованих колективах. Так, у 2012 році їх було 11, у 2013 році — 12, у І півріччі 2014 року — 16, зокрема 37 (95%) із них — з ураженням шлунково-кишкового тракту дітей. Кількість потерпілих дітей унаслідок цих спалахів така: у 2012 році — 285, у 2013 році — 129, у І півріччі 2014 року — 200 дітей.

В етіологічній структурі спалахів переважають антропонози: у 2012 році вони становили 73% від усіх спалахів, у 2013 році — 75%, у І півріччі 2014 року — 88%. Зокрема, це захворювання на шигельоз, ротавірусний ентероколіт, вірусний гепатит А та харчові токсикоінфекції. Аналіз причин спалахів інфекційних захворювань свідчить, що основними є порушення вимог санітарного законодавства через так званий «людський фактор». Наприклад, наявність бактеріоносіїв серед персоналу в дитячих організованих колективах у 2012 році стала причиною майже третини спалахів (30%).

У 2013 році майже п’яту частину спалахів (17%) зумовило несвоєчасне проходження профілактичних медичних оглядів персоналом. У 2013 році та І півріччі 2014 року чверть спалахів (25%) спричинили порушення персоналом правил особистої гігієни. Недотримання правил щоденного приймання дітей до навчальних закладів, зокрема приймання хворих дітей, стало причиною більш ніж половини спалахів (56%), що виникли у І півріччі 2014 року. При цьому в усіх випадках персонал порушував протиепідемічний та санітарно-гігієнічний режими (санітарна обробка, дезінфекційний режим, правила миття посуду та приміщень, технологія приготування страв тощо) в навчальних закладах, закладах оздоровлення та відпочинку дітей.

Отже, дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів має першочергове значення для запобігання інфекційним захворюванням дітей. Слід звернути на це особливу увагу під час підготовки до нового навчального року. 

За інформацією Державної санітарно-епідеміологічної служби УкраїниПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль