Визначено завдання на 2014/2015 навчальний рік

26 серпня 2014 22
У режимі відеоконференції 22 серпня 2014 року пройшло засідання Колегії Міністерства освіти і науки України «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2013/2014 навчальному році та завдання на 2014/2015 навчальний рік».

Обговорення відбулося за участі Міністра освіти і науки України Сергія Квіта, голови Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Лілія Гриневич, президента Національної академії педагогічних наук України Василя Кременя, голови ЦК Профспілки працівників освіти і науки України Георгія Труханова, науковців, ректорів вищих навчальних закладів України. За допомогою відеозв’язку до Колегії долучилися керівники обласних освітніх управлінь, ректори університетів, директори навчальних закладів, представники батьківської громадськості, неурядових організацій.

Сергій Квіт наголосив, що Президент України, патріотична частина Верховної Ради, український Уряд високо оцінюють внесок освітян і студентів у перемогу Революції Гідності, подвиги на фронті й численні волонтерські ініціативи: «Не випадково темою цьогорічного Першого Уроку є «Україна — єдина країна». А у навчальних закладах будуть проводитися уроки мужності».

На засіданні було обговорено складну ситуацію, в якій опинилися освітяни Східного регіону. Сергій Квіт наголосив на тому, що потрібно сприяти працевлаштуванню педагогів, які виїхали з тимчасово окупованих територій та зони антитерористичної операції.

Міністр зауважив, що всі діти мають відвідувати дитячі садки, школи, професійно-технічні училища, відчувати постійну турботу, справжню єдність нашого народу. Тому МОН дозволило спростити формальні процедури прийому до навчальних закладів.

Однією з тем обговорення була актуальна проблема обмеження фінансів й енергоносіїв внаслідок військових дій на Сході з метою економії енергетичних та матеріальних ресурсів.

Також, під час засідання порушувалися питання надзвичайно низьких зарплат освітян, недостатньої наповнюваності шкіл та можливих змін у структурі навчального року. Міністр наголосив, що наразі важливо не допустити погіршення матеріального становища педагогічних працівників чи зменшення рівня заробітної плати, яке маскується певними пропозиціями щодо збільшення погодинного навантаження, звільнення педагогів від виконання невластивих їм функцій.

Зараз триває робота над приведенням української освіти до стандартів Європейського Союзу. Тому передбачено завершення розроблення Закону «Про освіту», потім — інших галузевих законів: про дошкільну, загальну середню, професійну та позашкільну освіту.

Відео з засідання Колегії МОН можна переглянути тут.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль