Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Завершилася Літня школа з медіаосвіти

  • 22 серпня 2014
  • 13

З 10 по 15 серпня у місті Буча Київської області проходила Літня школа з медіаосвіти. Участь у проекті взяли вчителі та учні старших класів з українських та білоруських шкіл, де впроваджуються освітні програми з медіаосвіти.

15 серпня завершилася Літня школа з медіаосвіти, яка об’єднала вчителів та учнів старших класів з українських та білоруських шкіл, де проваджуються освітні програми з медіаосвіти.

Школа була організована спільно з Академією української преси (АУП) та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти МОН України та проходила у місті Буча Київської області.

Протягом п’яти днів, з 10 по 15 серпня, 42 учасники разом з тренерами Інною Гадзинською та Сергієм Чернявським спочатку визначали мету створення шкільної газети, її цільову аудиторію. Вчилися сторітелінгу — умінню подати інформацію та розповісти історію так, аби зацікавити читача і утримати його увагу щонайдовше. Прослухали майстер-класи медіапедагогів із Запоріжжя та Криму, які поділилися досвідом впровадження програм з медіаосвіти у школах своїх регіонів. Потім створили п’ять робочих груп, кожна з яких працювала над своїм завданням.

Учасники Літньої школи плідно попрацювали. Група медіапедагогів під керівництвом Сергія Чернявського підготувала газету «Проспект», група старшокласників — газету «12 балів», група Інни Гадзинської запустила три блоги — «Україна-Білорусь, що нам відомо про своїх сусідів?», «Бучанський парк», «Чи можна довіряти медіа?».

У межах Літньої школи проводилися майстер-класи відомих журналістів: Володимира Мостового (засновник видання «Дзеркало тижня»), Юлії Мостової (голова Комісії з журналістської етики та головний редактор газети «Дзеркало тижня»), Андрія Сайчука (журналіст і ведучий Hromadske.tv). Також медіапедагог Ольга Скрипник провела майстер-клас для школярів і вчителів «Як організувати кіно- або медіа клуб» .

Учасники заходу разом з Оксаною Волошенюк, виконавчим директором АУП,переглянули і обговорили знаковий український фільм — «Білий птах з чорною ознакою», знятий Юрієм Ільєнко у 1970 році на Національній кіностудії художніх фільмів імені Олександра Довженко, та фрагмент фільму про права людини польських кінодокументалістів «Коли-небудь ми станемо щасливими».

У планах тренерів медіашколи розробити навчальний модуль «Газета на шкільному уроці» на основі кращих світових апробованих практик. З метою популяризації серед освітян України та Білорусі, так і інших країн пострадянського простору.

Проведення Літньої школи з медіаосвіти стало можливим завдяки  підтримці MyMedia.

Вперше учні та педагоги працювали разом над створенням медіапродуктів — газет та мультимедійних блогів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк