Уряд пропонує надати декретну відпустку батькам-вихователям сиріт

21 серпня 2014
38
Середній бал: 5 із 5

Кабінет Міністрів України ухвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій», розроблений Міністерством соціальної політики України.

Кабінет Міністрів України ухвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання батькам-вихователям додаткових соціальних гарантій». Розроблений Міністерством соціальної політики України документ передбачає надання працюючим батькам-вихователям, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу, права на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У Кодексі законів про працю та Законі України «Про відпустки» надання такої відпустки цій категорії батьків законодавчо не врегульовано. Право на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку мають тільки прийомні батьки та опікуни. В разі ухвалення відповідного законопроекту Верховною Радою України батьки-вихователі отримають рівні з іншими батьками соціальні гарантії.

Станом на 1 липня цього року в Україні функціонує 881 дитячий будинок сімейного типу, в яких виховуються 5840 дітей, з них — 47 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 53 дитини віком до трьох років.

Міністр соціальної політики Людмила Денісова зазначила, прийняття цього законопроекту забезпечить право батьків-вихователів, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, збереження робочого місця за працюючими батьками-вихователями і матиме позитивний вплив на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей та зменшення загальної кількості дітей цієї категорії в інтернатах та дотримання пріоритетності їх улаштування в сім'ї громадян.

logo