text
Педрада

Психологічний супровід становлення вікових новоутворень дошкільника

  • 18 липня 2014
  • 76

Саме цій темі присвячено липневе число журналу «Практичний психолог: Дитячий садок». Новоутворення дошкільного дитинства, психологічний супровід становлення емоційної децентрації, особливості вивчення розвитку уяви в дошкільників — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках фахового журналу.

Публікації липневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» присвячені психологічному супроводу становлення вікових новоутворень у дошкільників. Це питання визначає ефективність освітнього процесу в дитячому садку, адже вікові новоутворення результують процес психічного розвитку дитини у віковому періоді.

Від цілісності уявлень практичного психолога, педагогів та батьків про особистісні новоутворення дошкільного дитинства, від майстерності визначати і характеризувати їх залежить успіх розв’язання проблеми повноцінного розвитку особистісного потенціалу дитини. Тож у пригоді фахівцю стане стаття «Психологічні новоутворення дошкільного дитинства».

Своєчасна поява вікових новоутворень та якість їх прояву є критеріями якості організації освітнього процесу в дитячому садку. А врахувати особливості, тонкощі, нюанси індивідуального розвитку кожної дитини в освітньому процесі дитячого садка можливо за умови адекватної організації психологічного супроводу. У цьому практичному психологу допоможуть статті «Психологічний супровід становлення емоційної децентрації» та «Особливості психологічного супроводу становлення та розвитку уяви».

Однією з передумов грамотного та ефективного психологічного супроводу розвитку дошкільника є вивчення розвитку його уяви, що є центральним новоутворенням дошкільного періоду. Про діагностичний етап розвитку уяви, а також його інструментальне забезпечення — у статті «Особливості вивчення розвитку уяви в дошкільників».

Формувати уміння розрізняти і розуміти почуття та емоції інших потрібно вже з дитинства. Завдання практичного психолога — максимально залучити до цього процесу батьків та педагогів. Про особливості формування емоційної компетентності дошкільників читайте в публікації «Емоційна децентрація — вікове новоутворення старших дошкільників», у якій подано конспект тренінгового заняття для батьків і педагогів «Здатність до емоційної децентрації — важливе новоутворення дитини старшого дошкільного віку», а також анкету для батьків «Чи вміє Ваша дитина співпереживати?».

Практичний психолог, який прагне бути ефективним у своїй діяльності, має враховувати, що робота в команді однодумців набагато результативніша, аніж самостійна — особливо щодо формування соціально-ціннісної поведінки дошкільників. Спільні зусилля практичного психолога, вихователя-методиста та інших працівників дитячого садочка сприяють досягненню поставлених цілей психологічного супроводу. Як цього досягти дізнаєтеся зі статті «Робота щодо формування соціально-ціннісної поведінки дошкільників».

Результати редакційного конкурсу, критерії вікової періодизації психічного розвитку, поради та рекомендації для батьків та педагогів щодо забезпечення гармонійного емоційного розвитку дитини, фахова допомога під час стресових ситуацій — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках липневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!

Характеристика вихователя, який атестується, має сповна охарактеризувати діяльність педагога та її якість. 

Складає характеристику на вихователя директор закладу або ж вихователь-методист.

Щоб полегшити роботу, підготував статтю "Як писати характеристику вихователя до атестації". 

Скачати зразок характеристики 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк