Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Профілактично-просвітницька робота з учнями

  • 9 липня 2014
  • 177

Саме цій темі присвячено липневе число журналу «Практичний психолог: Школа». Правила культурного спілкування для учнівської молоді, підвищення психологічної культури підлітків, фахова допомога під час стресових ситуацій, результати редакційного конкурсу — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках фахового журналу.

Профілактично-просвітницька робота практичного психолога системи освіти — це система заходів, спрямованих на формування психологічної компетентності, підвищення психологічної культури і грамотності всіх учасників навчально-виховного процесу. Саме цій темі присвячено липневе число журналу «Практичний психолог: Школа». 

Вибір теми профілактично-просвітницького напряму роботи на певний навчальний рік для певної вікової категорії учнів зазвичай здійснюють на підставі результатів первинного скринінгового діагностування. Таке підгрунтя дає змогу актуалізувати обрану тему саме для визначеної категорії учнів. У публікації «Проблема лихослів’я в формуванні культури спілкування» йдеться про те, як грамотно організувати профілактичну роботу щодо запобігання лихослів’ю серед підлітків. Також подано план реалізації відповідної корекційно-розвивальної програми, приклади вправ і анкети «Зворотній зв’язок» для учнів, батьків та педагогів.

Матеріал «Формування ціннісних орієнтацій в учнів як запорука їхньої моральності» стане у пригоді під час розв’язання завдання щодо виховання особистості з високими моральними цінностями, здатної до побудови власної життєдіяльності. Адже весь навчально-виховний процес має бути підпорядкований цьому завданню. Проект «Формування ціннісних орієнтацій в учнів» сприяє оволодінню учнями молодшого шкільного, підліткового та юнацького віку навичками толерантної поведінки, вибору пріоритетних життєвих цінностей. Окрім тематичних планів роботи з учнями різного віку, у статті подано конспекти відповідних тренінгових занять.

Якщо практичний психолог під час своєї професійної діяльності зосереджується на профілактично-просвітницькому напрямі, то він має змогу раціонально організувати свій час, усвідомлено добирати методи, форми та методики для роботи, а відтак бути ефективним. Як ефективно запобігати негативному впливу на розвиток особистості підлітка, убезпечити його від девіантних проявів, читайте у статтях «Шкільний психологічний театр — форма профілактики девіантної поведінки підлітків» і «Діагностична складова роботи щодо профілактики насильства в підлітковому середовищі».

Фахівці системи освіти часто стикаються з пасивною позицією учнів під час профілактичних «психологічних годин», оскільки подібні заняття в навчальних закладах зазвичай проводять після уроків, коли учні вже втомлені. Публікація «Притча як засіб активізації старшокласників» дасть змогу практичному психологу обрати спосіб для зацікавлення старшокласників під час позаурочного спілкування з ним. Також у статті подано конспект заняття проекту «Застосування притч під час профілактично-просвітницької роботи зі старшокласниками».

Відповідь на запитання «Як допомогти шестирічному першокласнику успішно стартувати, упевнено розпочати навчальну діяльність?» шукайте у матеріалі «Забезпечуємо впевнений старт шкільного навчання». У ньому висвітлено проблему адаптації шестирічного учня до школи і запропоновано варіант її розв’язання — програму «Перші кроки у шкільній країні», а також приклади профілактичних занять для першокласників.

Правила культурного спілкування для учнівської молоді, підвищення психологічної культури підлітків, фахова допомога під час стресових ситуацій, результати редакційного конкурсу — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках липневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк