Науковці визначили, які казки виховують у дітях чесніть

20 червня 2014 50
Експеримент із перевірки на чесність, проведений групою вчених, довів, що казки, в яких героїв карають за чесність, насправді не справляють позитивного враження на дітей. Тож які казки впливають на формування моральної поведінки дитини? Науковці спробували відповісти на це питання.

Група вчених з Університету Торонто провела експеримент, завдяки якому з’ясувала, що класичні повчальні казки про хлопчика, який кричав «Вовки!», чи про Піноккіо, в якого від брехні ріс ніс, насправді не виховують у дитини чесність.

Про це повідомляє «Українська правда. Життя» з посиланням на The Telegraph.

До експерименту з перевірки на чесність були долучені 269 дітей віком від трьох до семи років. Суть експерименту полягала в тому, що науковець виходив з кімнати, наказавши дитині в жодному разі не чіпати іграшку, яку лишав на столі. Коли експериментатор повертався, він читав маленькому учасникові казку. То була «Черепаха та Заєць», «Хлопчик, який кричав «Вовки!», «Піноккіо» або ж оповідання «Джордж Вашингтон та вишневе дерево». Потім дитину просили чесно сказати, чи брала вона заборонену іграшку.

Усупереч очікуванням науковців, історія про Піноккіо чи про хлопчика-брехуна, якого з’їли вовки, жодним чином не переконувала дитину чесно зізнатися у непослухові. Ефект від кожної з них був подібним до реакції на казку «Черепаха та Заєць», яка чесності не навчає.

Дієвим виявилося лише оповідання про маленького Джорджа Вашингтона, в якому хлопчик зламав вишневе деревце і не побоявся зізнатися татові, за що той його похвалив. Цей приклад надихнув маленьких учасників експерименту. Цікаво, що в тих випадках, коли експериментатор свідомо змінював кінець історії та казав дитині, що тато насварив Джорджа, дитина не виказувала бажання зізнаватися у своєму непослухові.

За словами співавтора дослідження Вікторії Талвар, саме позитивна реакція дорослого на чесність вчить дітей тому, що це є  правильною поведінкою.

«Наше дослідження доводить, що у пропаганді моральної поведінки, такої як чесність, ключем є підкреслення позитивних результатів чесності замість негативних наслідків нещирості», — підсумувала дослідниця.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль