Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Формуємо психологічну культуру педагога

  • 5 червня 2014
  • 51

Червневе число журналу «Практичний психолог: Школа» присвячено питанню формування психологічної культури педагога. Ознайомившись із публікаціями, ви дізнаєтеся, як формувати в педагогів ставлення до дитини і дитинства як до найвищих цінностей, поглиблювати їхні знання з вікової та педагогічної психології, а також грамотно будувати взаємодію з кожною дитиною.

Підвищення психологічної культури педагога є багатоаспектним завданням, тому добираючи матеріали до червневого числа журналу «Практичний психолог: Школа», ми прагнули висвітлити якомога більше питань, щоб допомогти вам, колеги, розв’язувати різні професійні завдання під час роботи з педагогічним колективом.

Постать педагога має непересічне значення в житті кожної людини. І практичний психолог, який прагне бути успішним і ефективним у своїй роботі, розуміє це. Тому й обирає пріоритетним напрямом власної професійної діяльності роботу з педагогічним колективом. Адже особистісні зміни визначальної постаті навчально-виховного процесу, тобто педагога, безпосередньо впливають на головного учасника цього процесу — дитину. Про те, як грамотно організувати відповідний психологічний супровід педагогічного колективу, йдеться у статтях «Підвищуємо рівень психологічної культури педагога», «Взаємодія з дитиною як прояв психологічної культури педагога» і «Рефлексія — основний механізм підвищення психологічної культури педагога».

Професійна діяльність педагога здебільшого має віддалені результати, тому фахівцю іноді складно день у день мотивувати себе на виконання одноманітної роботи. Матеріал «Творчий потенціал та креативність педагога як запорука професіоналізму» стане у пригоді під час проведення психологічною службою навчального закладу відповідної корекційно-розвивальної роботи. У ньому йдеться про те, як допомогти педагогу віднайти приховані та неусвідомлювані резерви самоактуалізації і розвитку творчого потенціалу. Також подано пам’ятку для практичного психолога «Психологічний супровід творчої діяльності педагогічного колективу».

Варто приділити особливу увагу проблемі збереження психологічного здоров’я педагога. Публікації «Супровід збереження психологічного здоров’я педагога» та «Визначення рівня емоційного вигорання педагога» дадуть практичному психологу змогу знайти оптимальні шляхи запобігання виникненню синдрому емоційного вигорання в педагогічному колективі, вчасно діагностувати це психологічне явище за допомогою відповідних методик.

Відповідь на запитання «Чи можливе взаєморозуміння різних поколінь у загальноосвітньому навчальному закладі?» шукайте у статті «Спільні інтереси педагогів та учнів як засіб стимулювання взаєморозуміння». У ній висвітлено проблему інформаційного «розриву» між молодшим та старшим поколіннями і запропоновано програму для педагогів щодо стимулювання взаєморозуміння між педагогами та учнями шляхом формування спільних інтересів.

Психологічний клуб для педагогів, ситуація успіху в навчальній діяльності дитини, профілактика важковиховуваності в учнівському середовищі — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках червневого числа журналу «Практичний психолог: Школа».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк