МОН вимагає припинити створення документації, не передбаченої законодавством

2 червня 2014
47
Середній бал: 5 із 5

Задля вдосконалення контролю за управлінською діяльністю місцевих органів управління освітою у сферах дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти і їх дебюрократизації МОН видало наказ, який припиняє практику створення документації, не передбаченої законодавством.

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський підписав наказ Міністерства освіти і науки України «Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України» від 27.05.2014 № 648.

Зазначений документ видано задля вдосконалення контролю за управлінською діяльністю місцевих органів управління освітою у сферах дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти і їх дебюрократизації. Його направлено місцевим органам управління освітою та структурним підрозділам міністерства.

У наказі йдеться про те, що відповідальним установам — Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, Департаменту професійно-технічної освіти, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Комітету з фізичного виховання та спорту та Державній інспекції навчальних закладів — доручено припинити практику створення та вимагання додаткової, не передбаченої законодавством України звітності для місцевих органів управління освітою та дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів.

Крім того, структурні підрозділи МОН мають до 4 липня внести свої пропозиції щодо скорочення переліку типових документів, які створюються під час діяльності навчальних закладів, та пропозиції щодо вдосконалення процедур державного нагляду за діяльністю навчальних закладів.

Місцевим органам управління освітою доручено:

  • у межах компетенції вжити додаткових заходів для припинення практики створення додаткової звітності та документів, які позбавлені управлінського змісту;
  • під час проходження атестації педагогічних працівників та атестації навчального закладу припинити встановлення вимог щодо подання відомостей, обов’язковість подання яких не передбачена законодавством;
  • припинити здійснення заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю підпорядкованих навчальних закладів до 1 листопада 2014 року, крім випадків, коли обов’язковість таких заходів передбачена законодавством України

та інше.

Зазначений документ також розміщено в експертно-правових системах «Експертус: Дошкільний заклад» та «Експертус: Школа». 

logo