Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

МОН вимагає припинити створення документації, не передбаченої законодавством

  • 2 червня 2014
  • 16

Задля вдосконалення контролю за управлінською діяльністю місцевих органів управління освітою у сферах дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти і їх дебюрократизації МОН видало наказ, який припиняє практику створення документації, не передбаченої законодавством.

Заступник Міністра освіти і науки України Павло Полянський підписав наказ Міністерства освіти і науки України «Щодо припинення практики створення та вимагання від дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та позашкільних навчальних закладів документації та звітності, не передбаченої законодавством України» від 27.05.2014 № 648.

Зазначений документ видано задля вдосконалення контролю за управлінською діяльністю місцевих органів управління освітою у сферах дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти і їх дебюрократизації. Його направлено місцевим органам управління освітою та структурним підрозділам міністерства.

У наказі йдеться про те, що відповідальним установам — Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, Департаменту професійно-технічної освіти, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти, Комітету з фізичного виховання та спорту та Державній інспекції навчальних закладів — доручено припинити практику створення та вимагання додаткової, не передбаченої законодавством України звітності для місцевих органів управління освітою та дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних навчальних закладів.

Крім того, структурні підрозділи МОН мають до 4 липня внести свої пропозиції щодо скорочення переліку типових документів, які створюються під час діяльності навчальних закладів, та пропозиції щодо вдосконалення процедур державного нагляду за діяльністю навчальних закладів.

Місцевим органам управління освітою доручено:

  • у межах компетенції вжити додаткових заходів для припинення практики створення додаткової звітності та документів, які позбавлені управлінського змісту;
  • під час проходження атестації педагогічних працівників та атестації навчального закладу припинити встановлення вимог щодо подання відомостей, обов’язковість подання яких не передбачена законодавством;
  • припинити здійснення заходів державного нагляду (контролю) за діяльністю підпорядкованих навчальних закладів до 1 листопада 2014 року, крім випадків, коли обов’язковість таких заходів передбачена законодавством України

та інше.

Зазначений документ також розміщено в експертно-правових системах «Експертус: Дошкільний заклад» та «Експертус: Школа». 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк