До Типових навчальних планів внесено зміни

2 червня 2014 16
Після проведення громадського обговорення Міністерство освіти і науки України затвердило зміни до Типових навчальних планів для 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Пропонуємо ознайомитися з ними.

Міністерство освіти і науки (МОН) затвердило зміни до Типових навчальних планів для 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів. До уваги фахівці МОН узяли ті пункти, що були підтримані педагогами, учнями та батьківською громадою.

За затвердженими змінами відмінено обов’язкове вивчення другої іноземної мови з 5-го класу в тих школах, де для цього наразі немає умов (відсутність вчителя тощо). Однак для навчальних закладів, де є відповідне кадрове та навчально-методичне забезпечення, розроблено варіант Типових навчальних планів з можливістю вивчення двох іноземних мов. Години, заплановані для вивчення другої іноземної мови, ЗНЗ може спрямувати на посилення вивчення інших предметів та запровадження курсів.

Окрім цього, розроблено варіант Типових навчальних планів, яким передбачено вивчення мови національної меншини і значно збільшено кількість годин на вивчення рідної мови у школах із навчанням мовами національних меншин.

Розроблено варіант Типових навчальних планів, яким можливе запровадження вивчення етики чи курсів духовно-морального спрямування (християнської етики тощо) у 5–6 класах. Фахівці МОН зауважили, що подібні курси слід започатковувати лише за умови письмової згоди батьків усіх учнів класу та за наявності підготовленого вчителя.

Щодо алгебри і геометрії в 7-му класі, то перерозподілено години на їх вивчення: на вивчення алгебри – 2,5 години, геометрії – 1,5. Також розроблено варіанти Типових навчальних планів для вечірніх (змінних) шкіл. Унесено зміни і до навчальних планів для старшої школи: на півгодини збільшено час на вивчення навчального предмета «Захист Вітчизни».

Завантажити наказ МОН «Про затвердження Типових навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню» від 27.08.2010 № 834 (із змінами).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль