Відбулася презентація унікальної книги для дітей із вадами зору

27 травня 2014 31
Відтепер діти молодшого шкільного віку, які мають проблеми із зором, отримали можливість ознайомитися з казкою «Лисиця і журавель», виданою шрифтом Брайля. Унікальність цієї книги полягає в тому, що читати її буде цікаво і дітям із вадами зору, і здоровим учням.

Відбулася презентація казки «Лисиця та журавель», написаної шрифтом Брайля для дітей молодшого шкільного віку з вадами зору. Незабаром її отримають усі спеціалізовані школи, інтернати та бібліотеки країни.

За словами ініціативної групи благодійного проекту «Читати на рівних», протягом останніх 20 років в Україні не було видано жодної книги для дітей із вадами зору. Тому досі у спеціалізованих закладах використовуються книги, надруковані ще за часів Радянського Союзу.

«Ми обрали найменш захищену категорію дітей, яких хотіли нагородити правом «бачити» книгу. Пояснити словами, чому лисиця не змогла з’їсти кашу з горшика, а журавель не зміг з’їсти кашу з миски, дітям, які цього не бачать, неможливо», — підкреслила виконавчий директор Національної асамблеї інвалідів України Наталія Скрипка.

З огляду на особливість видання над ним працювали фахівці підприємства, де понад 50% працівників мають проблеми із зором. Вони зрозуміли суть поставленого завдання та знайшли шляхи вирішення практичних питань.

Оскільки пальці дітей дуже чутливі до всіх деталей, художниця Олена Вишневська дуже ретельно малювала кожний елемент зображення. Більше того, книга була зроблена так, щоб читати її було цікаво і повністю сліпим дітям, і дітям із частковими порушеннями зору. Так, на лівій сторінці розвороту розміщено звичайні малюнки та літери, а на правій — вони описані шрифтом Брайля.

«Якщо у звичайній родині батьки з дітьми ввечері сідають, відкривають книгу та читають разом, то дитина з проблемами зору позбавлена можливості такого сімейного читання, тому що мати не знає шрифту Брайля, здоровий брат або сестра не розуміє, як можна читати ці звичайні безбарвні сторінки з виступами. У нас народилася ідея зробити інклюзивну книгу, що має бути для всіх. Кожен, хто бере цю книгу в руки, може прочитати її», — розповідає Наталія Скрипка.

Варто зазначити, що з виданням уже ознайомилися перші читачі — діти зі спеціалізованої школи-інтернату № 5 м. Києва. Дівчата кажуть, що книга дійсно дуже приємна на дотик і легко читається. Єдиною проблемою вони називають великі зображення, які поки важко відрізняти без допомоги вихователя.

«Ця книга потрапить в усі спеціалізовані школи для дітей із порушенням зору, профільні дошкільні заклади, у ВНЗ, де є кафедри педагогіки, але найголовніше — примірники надійдуть в усі національні та обласні дитячі бібліотеки», — підсумовувала виконавчий директор Національної асамблеї інвалідів України.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль