Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Чудеса на піску: у столичному «Проліску» відбулося засідання Школи молодих психологів

  • 26 січня 2016
  • 58

Під час засідання Школи молодого психолога Дарницького району м. Києва відбувся майстер-клас «Методи корекції і розвитку дошкільників: ігри з піском «Чудеса на піску», який провели Ірина КАРАБАЄВА — старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, кандидат психологічних наук, та Людмила ПОЛЯКОВА — практичний психолог «Проліска»

Брак практичних умінь та навичок — ахіллесова п’ята чи не кожного молодого спеціаліста. Однак ця проблема належить до когорти тих питань, які за правильного підходу розв’язати нескладно. Особливо, якщо робити відповідні кроки в цьому напрямі.

Одним із таких кроків стала організація Школи молодого психолога Дарницького району м. Києва під керівництвом Тетяни КАСЬЯНЕНКО — методиста з питань практичної психології та соціальної роботи Дарницького районного науково-методичного центру, покликаної допомогти молодим спеціалістам набути необхідних для роботи практичних умінь.

Нещодавно, 21 січня, у Школі-дитячому садку І ступеня «Пролісок» відбулося чергове засідання практичних психологів — початківців. Її слухачі стали учасниками майстер-класу «Методи корекції і розвитку дошкільників: ігри з піском «Чудеса на піску», який провели Ірина КАРАБАЄВА — старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України, кандидат психологічних наук, та Людмила ПОЛЯКОВА — практичний психолог «Проліска». Окрім практичних психологів — початківців, на захід завітали також представники Цифрового видавництва МЦФЕР, зокрема, Наталія САВІНОВА — шеф-редактор методичних видань напряму «МЦФЕР: Освіта», та головний редактор газети «Дошкілля.UA» Ольга ЧУЛЮК-ЗАГРАЙ.

Під час інтерактивної бесіди лектори окреслили типові проблеми в розвитку дітей дошкільного віку та висвітлили особливості роботи з агресивними, гіперактивними та тривожними дітьми, зокрема застосовуючи метод «педагогічної пісочниці».

Відтак Ірина КАРАБАЄВА детально розповіла, як підготувати пісок для роботи з дошкільниками, яке обладнання слід використовувати для ігор з піском, яким видам ігор (маніпулятивні, ігри з проникненням в товщу піску, організація на піску сюжетних композицій) у яких ситуаціях варто віддати перевагу, як працювати з мокрим та сухим піском, яким вимогам має відповідати предметне ігрове наповнення «педагогічної пісочниці» та як його доцільно використовувати тощо. А Людмила ПОЛЯКОВА ознайомила молодих педагогів з особливостями використання у роботі кінетичного, так званого «живого» піску — доволі незвичайної субстанції, що не розсипається на крупинки й добре тримає форму.

Опісля практичні психологи повправлялися у роботі з кварцовим піском, а також виготовленні кольорового піску. Відтак музична зала «Проліска» вмить перетворилася на творчу майстерню. Смугасті рибки, плямисті жирафи, барвисті метелики — усе це буквально «оживало» в умілих руках учасників майстер-класу під час роботи з кольоровим піском.

Наприкінці засідання Ірина КАРАБАЄВА наголосила на ролі дорослого в іграх дітей з піском. Зокрема, зазначила, що після того, як дорослий підготує обладнання для ігор, створить атмосферу доброзичливості, він виконує роль уважного глядача. Позиція дорослого при цьому — «активна присутність», а не керівництво процесом. А також підсумувала, що ігри з піском сприяють формуванню в дошкільників упевненості в собі, гармонізації їхнього внутрішнього емоційного стану, допомагають пережити травмувальні ситуації, полегшують адаптацію до змін у житті.

Фінальним акордом зустрічі стала рефлексія учасників, які зазначили, що набуті під час майстер-класу вміння та навички неодмінно стануть їм у пригоді під час роботи з дошкільниками. Усі слухачі засідання отримали сертифікати про участь у майстер-класі «Методи корекції і розвитку дошкільників: ігри з піском «Чудеса на піску». Завершила засідання Олена ДАНІШ — директор «Проліска», яка подякувала лекторам та учасникам за змістовну й цікаву роботу.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк