text
Педрада

Стендова інформація для психологічної просвіти в дитсадку

  • 18 квітня 2014
  • 500

Квітневе число журналу «Практичний психолог: Дитячий садок» висвітлює тему стендової інформації для психологічної просвіти. Із одного боку, стенд психологічної служби є буденною справою, а з другого — має безліч нюансів щодо ефективного функціонування.

Психологічна просвіта практичного психолога є чинником формування психологічної компетентності батьків і педагогів. Цей напрям діяльності спрямований на залучення дорослих до опанування психологічних знань, ознайомлення їх з основними закономірностями й умовами психічного розвитку дитини і надання їм допомоги щодо організації освітнього процесу, ураховуючи вікові й індивідуально-психологічні особливості кожної дитини. Актуальність психологічної просвіти полягає в тому, що будь-якій проблемі легше запобігти, аніж потім її розв’язати.

Інформаційний стенд психологічної служби дошкільного навчального закладу може бути дієвим помічником у роботі практичного психолога. Про те, як зробити стенд цікавим, таким, щоб на нього звертали увагу батьки і педагоги, йдеться у публікації «Стенд психологічної служби навчального закладу».

Клієнт не завжди має змогу або бажання безпосередньо консультуватися з практичним психологом ДНЗ. У такому разі в пригоді стає дистанційне консультування. Матеріал «Специфіка дистанційного консультування за допомогою стенда» дасть змогу фахівцю пригадати особливості такого виду консультування, його переваги і недоліки, а також вимоги до надання дистанційної професійної психологічної допомоги батькам і педагогам.
Проводити психологічне консультування практичний психолог ДНЗ може також за допомогою «скриньки довіри». Така форма дистанційної допомоги дає змогу фахівцю регулярно оновлювати інформацію на стенді психологічної служби ДНЗ. Про те, як можна використати звернення учасників освітнього процесу до практичного психолога для розміщення їх на інформаційному стенді, читайте у статті «Скринька довіри» як інструмент психологічної служби». Також у ній подано приклади звернень батьків та відповідей практичного психолога, оприлюднених на інформаційному стенді психологічної служби.
Усталену в дитячому садку форму спілкування педагогів із батьками за допомогою інформаційних стендів перейняла і психологічна служба. Однак така форма взаємодії через свою традиційність і визначеність — дитячий садок подає інформацію, а батьки її «споживають» — є малоефективною. Про те як можна трансформувати її, щоб співпраця педагогічних працівників і батьків була дієвою, читайте в статті «Нова форма активізації батьків за допомогою стенда».

У дошкільному закладі інформаційним простором для психологічної просвіти педагогічних працівників може слугувати психологічний куточок для педагогів. Про способи поширення психолого-педагогічних знань за допомогою інформаційного стенда йдеться в публікації «Психологічний куточок як простір рефлексивної просвіти педагогів».

Відомо, що дошкільне дитинство — період, коли дитина вперше усвідомлює свою відокремленість. Тому завдання дорослих, відповідальних за її виховання, — допомогти їй усвідомити свої почуття та переживання в звичайних щоденних побутових ситуаціях. Для цього важливо налагодити ефективну взаємодію педагогів та батьків під час виховання дитини. У пригоді стане публікація «Гармонія взаємодії як запорука успіху виховання дитини».
Типові помилки батьківського виховання, пестливі імена і прізвиська дітей, приклади інформаційних повідомлень для розміщення на стенді психологічної служби ДНЗ, оприбутковування стенда, виготовленого батьками учнів — усе це та багато іншої корисної інформації читайте на сторінках квітневого числа журналу «Практичний психолог: Дитячий садок».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Характеристика вихователя, який атестується, має сповна охарактеризувати діяльність педагога та її якість. 

Складає характеристику на вихователя директор закладу або ж вихователь-методист.

Щоб полегшити роботу, підготував статтю "Як писати характеристику вихователя до атестації". 

Скачати зразок характеристики 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк