Стандарти дошкільної освіти: дискурс науки і практики

16 квітня 2014
55
Середній бал: 5 із 5

Педагоги дошкілля взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Стандарти дошкільної освіти: дискурс науки і практики». Учасники заходу обговорили актуальні проблеми дошкільної освіти та ознайомилися з успішним досвідом своїх колег.

У Київському університеті імені Бориса Грінченка 11 квітня 2014 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Стандарти дошкільної освіти: дискурс науки і практики». У роботі конференції взяли участь провідні науковці України, керівники, вихователі-методисти та вихователі дошкільних закладів, представники засобів масової інформації.

Робота конференції була спрямована на висвітлення державної політики щодо довкілля, обговорення досвіду впровадження нової редакції Базового компоненту дошкільної освіти, актуальних проблем дошкільної освіти на управлінському, соціально-правовому, науково-методичному та практичному рівнях.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася Тамара Панасюк, заступник директора Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, начальник відділу дошкільної та початкової освіти МОН України.

На пленарному засіданні з науковими доповідями виступили: Світлана Дерев’янченко, спеціаліст відділу дошкільної освіти та соціального захисту дітей Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА); Тамара Піроженко, завідувач лабораторії психології дошкільника Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор; Марина Машовець, заступник директора Педагогічного інституту з науково-методичної та навчальної роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент; Ганна Бєлєнька, заступник директора з наукової роботи, завідувач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, доцент та інші.

У межах конференції Тамара Прошкуратова, доцент кафедри початкової освіти та методик гуманітарних дисциплін, завідувач НМЦ практичної підготовки студентів спеціальностей «Дошкільна освіта» та «Початкова освіта» провела презентацію навчально-методичного центру практичної підготовки студентів Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка. На базі навчально-методичного центру учасники конференції взяли участь у роботі секційних засідань.

Під час секційної роботи Ольга Долинна, завідувач сектора науково-методичного забезпечення змісту дошкільної освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, ознайомила учасників конференції з актуальним програмним та методичним забезпеченням дошкільної освіти.

Головний редактор журналів «Вихователь-методист дошкільного закладу», «Методична скарбничка вихователя» Наталія Савінова розповіла про спрямованість методичного забезпечення педагогів дошкільної освіти у фаховій періодиці Видавничого дому МЦФЕР та про новинку для педагогів дошкільної та початкової освіти — навчально-методичний посібник «Вчимося розповідати. Складання розповідей за серіями сюжетних картин на основі літературних творів» (автори: Алла Богуш, Наталія Гавриш), що отримав гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

logo