Освітяни Києва вчаться організовано діяти в разі виникнення надзвичайних ситуацій

10 квітня 2014 28
Найвищими цінностями суспільства є життя і здоров’я дітей. Тому надважливо навчити колектив навчального закладу злагоджено діяти в разі оповіщення про виникнення надзвичайної ситуації. Саме з цією метою нині в усіх дитячих садках столиці проводять тижні безпеки життєдіяльності, а в школах — дні цивільного захисту.

Естафету проведення об’єктового тренування з цивільного захисту для керівників, працівників і учнів навчальних закладів перейняв Шевченківський район м. Києва. Так, 9 квітня в Технічному ліцеї відбувся показовий семінар «Організація, підготовка та порядок проведення Дня цивільного захисту». У межах заходу були проведені комплексні об’єктові тренування за такими актуальними темами, як «Школа виживання», «Захист від небезпечних речовин», «Дії під час пожежі» та «Евакуація з приміщення школи».

Безпосередню участь у проведенні Дня цивільного захисту взяли директори навчальних закладів району, представники районного управління освіти,  Державної служби України з надзвичайних ситуацій, районної громадської організації Червоного Хреста, напряму «МЦФЕР: Освіта». Учасники були об’єднані в групи, кожна з яких отримала маршрутний лист з тематичними завданнями. Після виконання поставлених завдань підгрупи обмінювалися маршрутними листами. У цей час учні старших класів пройшли майстер-клас з надання першої домедичної допомоги: вчилися робити штучне дихання, вимірювати тиск, частоту пульсу тощо, та переглянули документальний фільм про проведення евакуації в захисні споруди.

У ході проведення Дня цивільного захисту були виконані поставлені завдання:

  • закріплення в учнів та персоналу вмінь, навичок правильної поведінки в разі виникнення надзвичайних ситуацій;
  • формування і розвиток в учнів високих морально-психологічних якостей — мужності, витримки, кмітливості, ініціативності, відваги, взаємної виручки, постійної готовності для надання необхідної допомоги потерпілим у надзвичайних ситуаціях;
  • визначення готовності відповідальних осіб з питань цивільного захисту до виконання своїх обов’язків у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації.

Кульмінаційною частиною заходу стала евакуація всіх учасників тренування з приміщень навчального закладу в безпечну зону, практичні навчання гасіння полум’я та евакуація заблокованих у приміщенні другого поверху будівлі Технічного ліцею.

Для поширення і пропагування перспективного досвіду з організації та проведення заходів з цивільного захисту була організована виставка навчально-методичних матеріалів. Напрям «МЦФЕР: Освіта» підготував тематичний випуск 2013.4 «Цивільний захист» КОЗА-ДИСКа «Шаблони документів закладу освіти». Розміщені на диску шаблони документів і практичні рекомендації дадуть змогу керівникам навчальних закладів організувати ефективну роботу з цивільного захисту, оперативно реагувати на зміну ситуації та своєчасно доводити важливу інформацію до всіх учасників освітнього процесу.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль