Готуємо дитину до навчання у школі

31 березня 2014 49
Вийшло з друку третє число журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу», у якому читачі знайдуть, зокрема, низку цікавих і корисних публікацій щодо підготовки дітей до навчання у школі. Пропонуємо докладніше ознайомитися зі змістом цього числа.

Різновікове об’єднання дітей у малокомплектному дошкільному закладі — явище досить поширене в Україні. Без сумніву, такі дошкільні навчальні заклади відкривають перед педагогами додаткові можливості для розвитку дітей дошкільного віку. Про те, як максимально ефективно організувати освітній процес в малокомплектних дошкільних закладах, реалізуючи при цьому ідеї особистісно орієнтованої педагогіки, — читайте на сторінках березневого числа.

Що ближче до завершення навчальний рік, то стурбованіші батьки шестирічок тим, віддавати дитину цьогоріч до школи чи поки зарано. Що потрібно враховувати батькам, приймаючи рішення; якими є показники готовності дитини до вступу до школи? Відповіді на ці та інші запитання ви знайдете у статті «І знову про наступність…».

Важливим показником психологічної готовності дитини, зокрема шестирічного віку, до школи, до входження в нове соціальне середовище є її вміння налагоджувати взаємини з іншими дітьми, презентувати себе, свої вподобання та досягнення. Цікавим досвідом проектної діяльності щодо розвитку в дошкільників цих вмінь наші автори діляться в публікації «Презентація дитини як засіб формування ціннісного ставлення до себе та світу».

Крім як психологічно підготувати шестирічок до шкільного навчання, надзвичайно важливо подбати про достатній, відповідний їхньому віку, рівень інтелектуальної підготовки до школи. Як відомо, першоосновою розумового розвитку дітей є їх сенсорно-пізнавальний розвиток, тож саме цій лінії розвитку варто приділяти належну увагу під час роботи з дітьми дошкільного віку. Оригінальним і надзвичайно ефективним способом сенсорно-пізнавального і, водночас, логіко-математичного розвитку старших дошкільників є просторове моделювання. Тож наші автори в цьому числі пропонують вашій увазі технологію конструювання фігур, що вигинаються, — флексагонів, та розкривають широкі можливості застосування просторового моделювання у роботі з дітьми. А ще пропонуємо ознайомитися з можливостями використання моделювання під час розв’язання текстових математичних задач із дошкільниками.

Як і завжди, значну увагу в цьому числі приділено організації методичної роботи з педагогами. Цього разу практики діляться досвідом організації такої нетрадиційної форми методичної роботи, як педагогічний міст, що дає змогу одночасно кільком педагогічним колективам плідно й творчо співпрацювати, обмінюючись найкращим досвідом та генеруючи нові ідеї. До уваги читачів представлено план-конспект педагогічного мосту «Стежками Тараса», де висвітлено цікаві сторінки життєво-творчого шляху Тараса Шевченка. Описаний захід пронизаний глибоким патріотизмом та дає змогу вкотре пересвідчитися в геніальності Великого Кобзаря, його пророчій мудрості, донести яку до майбутніх поколінь — священний обов’язок кожного з нас.

Гідним продовжувачем шевченківських думок, зокрема ідей патріотизму, високого ставлення до Батьківщини, родини й навколишнього світу, є український письменник і педагог Василь Сухомлинський. Тож автори березневого числа журналу пропонують нові ідеї щодо використання творів відомого педагога й письменника в освітній роботі з дошкільниками. Сподіваємось, у пригоді вихователям стане й цікавий сценарій «Про Царівну Оксаночку, вередулю, несміяночку», що сприятиме вихованню в дошкільників патріотичних почуттів та поваги до національних цінностей.

Пропонуємо також майстер-клас із розмальовування писанки, який доцільно провести для педагогів та батьків напередодні чудового свята Великодня.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль