Науково-освітній портал «Тарас Шевченко» розпочав свою роботу

18 березня 2014 20
Унікальний онлайн-проект під назвою «Тарас Шевченко» дозволив зібрати на одному порталі матеріали з різних джерел, зробити доступними для перегляду відцифровані сторінки рукописів Кобзаря та твори малярської спадщини цього видатного українця.

Науково-освітній портал «Тарас Шевченко» розпочав свою роботу. Його презентація була приурочена до 200-річчя від дня народження Кобзаря.

Ініціатором створення порталу виступила Мала академія наук України. Протягом семи місяців понад 1000 спеціалістів збирали та опрацьовували матеріали з різних джерел. До створення порталу також долучилися науковці, юристи, програмісти, музейні працівники, дизайнери та школярі, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

На сайті представлено більше 20 тис. відцифрованих оригінальних сторінок рукописів Тараса Шевченка, архівні документи, що стосуються життя і творчості поета. Фахівцями розроблено 24 3D-тури музеями та визначними місцями, пов’язаними з особою Кобзаря, художні, документальні фільми, теле- і радіопередачі, пісні на вірші Тараса Шевченка. Усім охочим доступні для перегляду відцифровані 800 творів оригінальної малярської спадщини художника, 335 з яких детально описані. 

Кожен відвідувач порталу має чудову нагоду не лише працювати з базою даних, яка містить рукописи «в оригіналі» і транскрипти, а й за допомогою інтерактивної мапи мандрувати місцями, що пов’язані з життям і творчістю Кобзаря.

Крім того, ресурс адаптовано для людей із вадами зору.

У майбутньому планується супроводжувати сайт основними мовами світу, наприклад англійською, французькою, італійською, польською, російською, німецькою, китайською, японською тощо.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль