У МОН розповіли про нові кроки в освітній політиці України

4 березня 2014 13
У Міністерстві освіти і науки України відбулася прес-конференція нового керівництва відомства. Сергій Квіт, Інна Совсун та Павло Полянський розповіли про завершення навчального року, вступ абітурієнтів до ВНЗ та нововведення у діяльності МОН.

4 березня 2014 року у Міністерстві освіти і науки України (МОН) відбулася прес-конференція на тему «Нові кроки в освітній політиці України». На ній було окреслено перспективи розвитку вітчизняної освіти та першочергові завдання відомства.

У прес-конференції взяли участь Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, перший заступник міністра Інна Совсун та заступник міністра Павло Полянський, повідомляє МОН.

У своєму виступі Сергій Квіт зазначив, що першочерговим завданням міністерства є прийняття нового Закону України «Про вищу освіту» та рамкового широкого Закону України «Про освіту». Крім того, керівництво МОН планує спростити та уточнити Умови прийому до вищих навчальних закладів. За словами посадовця, міністерство відмовиться від складання університетських рейтингів та підтримає діяльність незалежних організацій, які щороку складають недержавні рейтинги вітчизняних ВНЗ.

Стосовно завершення навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах Сергій Квіт повідомив, що міністреством не будуть нав’язуватися жодні додаткові платні послуги.

«Не треба буде купувати додаткові щоденники, книжки і таке інше. Державна підсумкова атестація буде пом’якшена для дітей, тому що це важкий нервовий рік. Це вимога тієї ситуації, в якій ми знаходимося. Будуть також зняті заборони на використання підручників, які друкувалися в попередні роки. Буде загальна лібералізація», — зазначив міністр.

Перший заступник міністра Інна Совсун розповіла про те, що передбачається активне інформування громадськості про діяльність міністерства та забезпечення прозорості роботи відомства.

«Ми забезпечимо, щоб абсолютно всі накази, усі рішення міністерства були доступні на веб-сайті міністерства. Важливе питання, яке прозвучало від студентів — прозорість бухгалтерської звітності. З фахівцями ми працюємо над тим, щоб забезпечити публікацію бухгалтерської звітності на сайті міністерства в узагальненому вигляді. У такому випадку, будь-хто зможе продивитися документи», — пояснила Інна Совсун.

Заступник міністра Павло Полянський звернув увагу на питання запровадження профільної освіти у школах.

«Як голова Центру освітнього моніторингу, я, можливо, був найбільшим критиком редакції Концепції профільного навчання. Концепція має набрати чинності з 2017 року. Ми так далеко не заглядаємо. Але там є одна дуже велика хиба методичного плану — зведено воєдино якісь фрагменти типових навчальних планів, де вже розписано конкретні предмети і немає відповіді на ключове запитання: які ресурси будуть виділятися державою для втілення профільного навчання? Ми не хочемо бути тими лікарями, які не запитавши пацієнта, що в нього болить, починають його лікувати. Ми відкриємо дискусію за участю експертного середовища, громадськості, включно із батьками, всіма споживачами цих освітніх послуг, обговоримо це питання спільно з Національною академією педагогічних наук», — розповів заступник міністра.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль