Подих весни

25 лютого 2014 69
Вийшло друком друге число журналу «Методична скарбничка вихователя». На його сторінках запропоновано добірку методичних матеріалів, об’єднаних темою «Подих весни».

Весняна тематика надзвичайно різноманітна не лише за змістом, а й за емоційним забарвленням і формами реалізації запропонованого змісту.

У вступній статті лютневого числа журналу «Відчуйте подих весни» визначено основні тематичні напрями: Весна-красуня, Весна-вітальниця, Весна літературна, Весна-господиня, Весна календарна, а також надано методичні рекомендації щодо засвоєння різних аспектів весняної тематики дошкільниками.

Під час планування та організації освітньої роботи вихователям неодмінно стануть у пригоді змістове наповнення теми «Подих весни» у вигляді інтелектуальної карти та відповідна тематика інтегрованих занять на два тижні.

У основі реалізації літературного проекту «Подих весни» лежить текстоцентричний підхід до організації освітньої роботи з дошкільниками. Проживання теми проекту протягом тижня в кожній віковій групі побудовано за змістом різних казок. Планування інтегрованих занять на основі літературних творів для молодшої, середньої та старшої груп, а також планування освітньої роботи на основі словацької народної казки «У Сонечка в гостях» у вигляді інтелектуальної карти подано у статті «Літературний проект на тему «Подих весни».

Одним із найяскравіших весняних свят для дошкільників є 8 Березня. Тож підготовку до відзначення цього дня можна використати як мотивацію дітей до різних видів діяльності. У матеріалі «Освітній проект «Весна вітає мам» представлено варіант проживання весняної тематики, а саме: план-сітку проекту та його змістове наповнення у вигляді інтелектуальної карти.

На кольорових сторінках журналу пропонуємо майстер-класи виготовлення творчих робіт на весняну тематику та об’ємної листівки для матусі, а також аудит за темою «Подих весни» та ілюстрації до казки «У Сонечка в гостях».

Картотека лютневого числа містить такі дидактичні матеріали, як-от:

  • плани-конспекти інтегрованих занять;
  • мовленнєві та логіко-математичні вправи;
  • дидактичні, пальчикові ігри;
  • ігри-стратегії та ігри-драматизації;
  • хрестоматія — вірші, скоромовки, прислів’я.

Одним з ефективних засобів розвитку пам’яті дошкільників є використання різних методів та прийомів мнемотехніки. Основні прийоми мнемотехніки для розвитку зв’язного мовлення подано в матеріалі «Робота з літературним твором із використанням прийомів мнемотехніки».

Із першим подихом весни з’являються первоцвіти і прикрашають ліси, луки та степи своїм різнобарв’ям. Рекомендації щодо ознайомлення дітей із первоцвітами за допомогою авторської казки — у статті «Ознайомлення з первоцвітами».

Також пропонуємо до вашої уваги аудит за тематичними напрямами Весна-красуня, Весна-вітальниця, Весна-господиня.

Усе це та багато іншої корисної інформації — на сторінках другого числа журналу «Методична скарбничка вихователя».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль