Усе більше українських студентів цікавляться освітою у Польщі та Німеччині — експерти

17 лютого 2014 18
Вітчизняні експерти проаналізували вподобання українських студентів, які здобувають вищу освіту за кордоном. На основі статистичних даних вони визначили лідерів відповідного рейтингу.

Дослідження, проведені Центром дослідження суспільства (ЦДС), виявили, що найпопулярнішими країнами для навчання української молоді є Польща і Німеччина. Разом з тим, студенти-українці збайдужіли до ВНЗ Росії та США.

Про це повідомляє Газета.ua з посиланням на Дзеркало тижня.

За останні п'ять років кількість українських студентів, які виїхали за кордон на навчання, зросла на третину — з 21,5 тис. до 32,6 тис. осіб.

Про це свідчать результати дослідження, які провів Центр дослідження суспільства (ЦДС) на основі даних міністерств, статистичних відомств та асоціацій університетів різних країн.

Найулюбленіші країни для українських абітурієнтів, як і за підсумками минулого навчального року, — Польща, Німеччина, Росія, Чехія, Італія, Іспанія, Франція, Канада та Австрія.

Безперечним лідером серед вищеназваних країн є Польща. Також постійно збільшується кількість українців в університетах Чехії, Італії, Іспанії, Канади, Австрії, Великобританії, Австралії, Швейцарії.

Натомість поступово втрачають популярність США та Швеція. До останньої групи країн належить і Росія. На жаль, експертам не вдалося отримати дані щодо кількості студентів-українців, які навчалися в цій країні у 2012/2013 навчальному році. Але інформація за кілька останніх років свідчить: популярність російських вузів спочатку зростала, а потім пішла на спад: у 2003/2004. р. російські дипломи отримали 3120 українців, в 2010/2011-м — 4919, а в 2011/2012 р. — 4644.

На думку експертів, для Росії українські студенти не є пріоритетними: кількість бюджетних місць для іноземців, що навчаються в Росії, щорічно збільшується, при цьому в 2011/2012. р. лише 210 із 4644 наших співвітчизників навчалися на спеціальних бюджетних місцях для іноземців. Для порівняння: у Чехії тоді ж із 1636 студентів-українців за навчання платили лише 30.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль