Учнів початкових класів не можна перевантажувати — МОН

6 лютого 2014 32
Учнів молодших класів не можна перевантажувати надмірним обсягом домашніх завдань. На цьому наголосили у Міністерстві освіти і науки України. У спеціальному листі посадовці визначили, як уберегти дітей від перевантаження.

Міністерство освіти і науки України (МОН) наголошує на неприпустимості перевантаження учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів та шкіл-дитячих садків надмірним обсягом домашніх завдань.

Відповідний лист «Про недопущення перевантаження учнів початкових класів надмірним обсягом домашніх завдань» № 1/9-72 від 28.01.2014 підписано у відомстві. Зокрема, у документі вказується, що обсяг домашніх завдань визначено у Державних санітарних правилах і нормах влаштування, утримання ЗНЗ та організації навчально-виховного процесу.

«У 1-му класі домашні завдання не задаються. У 2-4 класах обсяг домашніх завдань з усіх предметів має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували: у 2-му класі — 45 хвилин; у 3-му класі — 1 години 10 хвилин; 4-му класі — 1 години 30 хвилин», — йдеться у листі МОН.

Учителі мають враховувати зайнятість учнів з інших предметів і планувати роботу такого об’єму та змісту, щоб діти не відчували перевантаження. Сумарний підрахунок усіх домашніх завдань повинен здійснювати класний керівник.

У міністерстві наголошують на тому, що не можна перевантажувати учнів завданнями з додаткових посібників та зошитів із друкованою основою. Усі завдання мають відповідати рівню знань учнів, щоб діти могли виконати їх самостійно.

«Не можна пропонувати завдання на невідпрацьований матеріал, який не пояснювався на уроці, оскільки в такому випадку вся складність засвоєння навчального матеріалу переноситься з уроку на домашню роботу. Недопустимим є домашнє завдання з написання рефератів», — уточнюють у міністерстві.

Контроль та відповідальність за перевантаження учнів домашніми завданнями покладається на керівників навчальних закладів.

Звертаємо вашу увагу на те, що цей документ розміщено в експертно-правовій системі «Експертус: Школа».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль