У кількох областях призупинено навчальний процес через сильні морози

30 січня 2014
49
Середній бал: 5 із 5

У зв'язку зі складними погодними умовами у кількох областях України учнів відпустили на канікули. Для дітей, яких батьки не можуть залишити вдома, навчальні заклади організують дозвілля у режимі груп продовженого дня.

Школи у кількох областях України відпустили дітей на канікули через сильні морози. Призупинення навчання можуть подовжити у разі тривалих морозів та перевищення епідеміологічних порогів.

На відпочинок пішли школярі у Харківській, Запорізькій, Сумській, Вінницькій, Донецькій та Дніпропетровській областях. Навчальний процес призупинено переважно на три дні — 30, 31 січня і 1 лютого.

На Харківщині навчання не здійснюється у 8 з 27 районів області.

«У зв’язку зі зниженням температури зовнішнього повітря та з метою збереження здоров’я дітей станом на 14:00 29.01.2014 року у 8 районах області (Близнюківському, Валківському, Зачепилівському, Ізюмському, Куп’янському, Сахновщинському, Чугуївському, Шевченківському) розпорядженнями місцевих органів виконавчої влади тимчасово припинено навчально-виховний процес», — повідомляє Харківська обласна державна адміністрація.

З 30 січня заплановано призупинити заняття у навчальних закладах шести районів, а саме Богодухівському, Дворічанському, Зміївському, Кегичівському, Коломацькому, Краснокутському. Відновити навчання у регіоні мають 3 лютого.

На Вінниччині, за словами директора департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Ігоря Івасюка, призупинено навчально-виховний процес лише у школах Могилів-Подільського та Козятинського районів. Решта навчальних закладів області працюють у звичному режимі.

У Запоріжжі
всі 119 шкіл міста не працюватимуть протягом 30-31 січня. Рішення про відновлення навчального процесу або продовження перерви у заняттях буде прийнято залежно від погодних умов.

У ці ж дні відпочиватимуть і учні 1-4-х класів у школах Дніпропетровська. Відповідно до розпорядження міського голови, школярі 5-11-х класів не підуть до школи у разі подальшого зниження температури повітря. Загалом же на Дніпропетровщині через зниження температури повітря закрито 781 школу. При цьому керівники навчальних закладів можуть самостійно приймати рішення про закриття окремих класів на карантин у зв'язку з досягненням епідеміологічного порогу захворюваності на ГРВІ, тобто якщо хворіють 15-20% школярів від загальної кількості учнів у класі.

Варто зауважити, що не дивлячись на призупинення навчального процесу, педагоги в ці дні перебуватимуть у школах. Вони організують дозвілля дітей у режимі груп для учнів, батьки яких не можуть залишити їх удома. Усі пропущені дні будуть відпрацьовані за рахунок інтенсифікації учбового процесу, проведення індивідуальних та групових занять.

У Міністерстві освіти і науки України нагадують, що відповідно до пункту 9.20 Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01, при зниженні температури повітря:

  • для учнів 1—4 класів — до мінус 20ºС
  • для учнів 5—11(12) класів — до мінус 24ºС.
logo