Стандарти освіти формуватимуть по-новому

18 січня 2016
89
Середній бал: 5 із 5

У МОН України планують змінити стандарти освіти. Цим займатиметься Науково-методична рада, членів якої обиратимуть за конкурсом.

Перший заступник міністра освіти і науки Інна СОВСУН розповіла в інтерв’ю «Радіо Свобода», що підхід до формування стандартів освіти кардинально змінено.

«Сьогодні у нас уже є напрацювання щодо форми цього стандарту з тим, щоби зробити його коротким, зрозумілим, чітким і таким, що не визначатиме безпосередньо, які курси вчити, а визначатиме конкретні компетенції, якими повинен володіти випускник», — повідомила Інна СОВСУН.

Першими змінюватимуть стандарти вищої освіти. В основі змін — компетентнісний підхід, коли вимоги до результатів навчання окреслить держава, а досягнення будуть питанням університетської автономії. Так, за словами Інни СОВСУН, у нових стандартах взагалі не буде переліку обов’язкових дисциплін. Роботодавці, яких обіцяють залучити до розробки стандартів освіти, вирішуватимуть, чому вчити майбутніх фахівців.

Науково-методична рада МОН України розроблятиме загальний зміст навчання, а докладно прописуватимуть стандарти окремі комісії. У складі Науково-методичної ради буде сформовано 5 секторів: дошкільної освіти, загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, вищої освіти, позашкільної освіти  та виховної роботи. Основними робочими органами секторів будуть галузеві, в окремих випадках — міжгалузеві, науково-методичні комісії.

Довідково

Лист МОН України «Щодо розробки стандартів вищої освіти» від 14.01.2016 № 1/9-14.

Лист МОН України «Щодо розробки стандартів освіти» від 15.01.2016 № 1/11-240.

Лист МОН України «Щодо розробки стандартів освіти» від 15.01.2016 № 1/9-19.

logo