17 січня — День дитячих винаходів

17 січня 2014
329
Середній бал: 5 із 5

Дитяча фантазія та винахідливість не знають меж. Саме тому багато предметів, якими людство користується сьогодні, були винайдені дітьми. Нині для того, щоб підтримати юні таланти у світі щороку 17 січня відзначають День дитячих винаходів.

17 січня в усьому світі відзначається День дитячих винаходів (Kid Inventors 'Day). Адже багато відомих сьогодні предметів колись були винайдені саме дітьми.

Символічно те, що це свято припадає на день народження державного діяча, дипломата, вченого, винахідника, журналіста Бенджамина Франкліна.

Свій перший винахід — пару ластів для плавання, які одягали на руки — відомий діяч сконструював у 12 років. Надалі він продовжив наукові дослідження і досяг значних успіхів. Так, Бенджамін Франклін увів позначення електрично заряджених станів «+» і «-», навів доказ електричної природи блискавки, 1752 року запропонував проект громовідводу, вперше застосував електричну іскру для вибуху пороху, отримав патент на конструкцію крісла-гойдалки, 1784 року винайшов біфокальні окуляри тощо.

Прапор Аляски — це винахід 13-річного Бені Бенсона, який у 1926 році відправив свій ескіз на конкурс Державного прапора. Синій колір, що символізує небо та офіційну квітку штату — незабудку, зображення сузір'я Великої Ведмедиці та Полярної зірки забезпечили хлопчику перемогу.

Джордж Ніссен
у 16 років винайшов батут (1930 рік). Спостерігаючи за змаганнями повітряних гімнастів, він звернув увагу на те, як гімнасти наприкінці виступу стрибають на страхувальну сітку. Це надихнуло його змайструвати «підстрибуючу установку», на якій можна було б підстрибувати і виконувати трюки в повітрі.

Це лише кілька історій, які добре ілюструють дитячу фантазію та винахідливість.

На сьогодні більше 500 тисяч дітей та підлітків щороку винаходять різні гаджети та ігри, створюють і модифікують роботів і техніку. Тому традиційно 17 січня у багатьох країнах світу проводяться презентації нових винаходів, численні конкурси та нагородження для того, щоб заохотити дітей розкривати свої таланти.

logo