Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Набрали чинності зміни в законодавстві про захист персональних даних

  • 15 січня 2014
  • 36

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи захисту персональних даних». Відтепер функції нагляду та контролю за дотриманням відповідного законодавства здійснює омбудсмен.

З 1 січня 2014 року набрали чинності зміни, внесені до деяких законодавчих актів щодо захисту персональних даних. Відповідні зміни внесено до Закону України «Про захист персональних даних» та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З огляду на те, що за час функціонування Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 № 2297-VI було виявлено низку недоліків та неточностей, з нового року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи захисту персональних даних» від 03.07.2013 № 383 VI.

Відтепер функції нагляду та контролю за дотриманням законодавства у сфері захисту персональних даних здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (омбудсмен).

Він має широке коло повноважень, зокрема:

  • отримує пропозиції, скарги та інші звернення фізичних і юридичних осіб з питань захисту персональних даних та приймає рішення за результатами їх розгляду;
  • проводить на підставі звернень або за власною ініціативою виїзні та безвиїзні, планові, позапланові перевірки володільців або розпорядників персональних даних;
  • отримує на свою вимогу та має доступ до будь-якої інформації (документів) володільців або розпорядників персональних даних, які необхідні для здійснення контролю за забезпеченням захисту персональних даних;
  • затверджує нормативно-правові акти у сфері захисту персональних даних;
  • складає протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності та направляє їх до суду.

Відтепер процедура державної реєстрації баз персональних даних передбачає обов’язкове повідомлення омбудсмена про обробку персональних даних.

Також закон забороняє обробку персональних даних про здоров’я; расове або етнічне походження; політичні, релігійні або світоглядні переконання; членство в політичних партіях та професійних спілках; засудження до кримінального покарання.

Обробляти персональні дані без застосування відповідних положень фізичні особи можуть виключно для особистих чи побутових потреб, а також для журналістських і творчих цілей.

Усі зміни, внесені у законодавство щодо захисту персональних даних розглянуто та проаналізовано на сторінках листопадового номера журналу «Практика управління закладом освіти». Зазначені документи розміщено в експертно-правових системах «Експертус: Дошкільний заклад» та «Експертус: Школа».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк