У Києві відбувся круглий стіл «Українська освіта 2013: підсумки і прогнози»

13 січня 2014 30
В інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся круглий стіл, під час якого було підбито підсумки розвитку освіти у 2013 році. Учасники обговорення висловили прогнози щодо розвитку освітньої сфери та презентували результати опитування «Освіта України 2013. ТОП-10».

У прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ відбулося засідання круглого столу на тему «Українська освіта 2013: підсумки та прогнози». Учасники обговорення визначили ключові події освітньої сфери у 2013 році.

У заході взяли участь: голова Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти Лілія Гриневич, голова «Громадської організації освітян і науковців України» Станіслав Ніколаєнко, директор неурядової організації «Центр тестових технологій і моніторингу якості освіти» Ігор Лікарчук, голова правління ГО «Центр освітнього моніторингу» Павло Полянський, директор фонду «Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна, експерт ГО «Центр дослідження суспільства» Єгор Стадний та директор освітніх програм Фонду «Відродження» Георгій Касьянов.

Учасники круглого столу визначили ключові події вітчизняної освіти у 2013 році та висловили своє бачення перспектив подальшого розвитку.

Лілія Гриневич
у своєму виступі зазначила, що минулого року в освіті України розпочалася криза, яка поглиблюватиметься у 2014 році. Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти вважає, що необхідно поступово реалізувати норму Закону про освіту, згідно якої видатки на освіту мають сягати 10% національного доходу. Посадовець переконана, що на сьогодні постає потреба змінити підходи у фінансуванні освіти та перенести використання коштів якнайближче до споживача.

Ігор Лікарчук
представив ТОП-10 подій в освіті України за 2013 рік (див. відео). Це опитування було проведено Центром тестових технологій і моніторингу якості освіти.

«Ми попросили наших експертів назвати 10 основних подій в освіті України, які відбулися у 2013 році. При цьому назвати 10 позитивних і 10 негативних. Відповіді отримали розмаїті і навіть дещо несподівані. Так на першому місці у «позитивному рейтингу»  завдяки 70% відповідей опинився вияв громадянської позиції українського студентства. Наступним щаблем рейтингу став початок роботи із підготовки нової редакції закону України про освіту, збереження системи зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень при вступі до ВНЗ.

Наступні позиції у так званому «позитивному рейтингу» посіли такі події: внесення до ВР проекту закону про вищу освіту за редакцією групи академіка Згуровського; початок роботи перших у СНД безоплатних онлайн-курсів на базі КНУ ім. Шевченка; реалізація спільного пілотного проекту групи роботодавців «System capital management» та МОН з модернізації професійних стандартів; початок обов'язкового вивчення другої іноземної мови у 5-х класах; результати участі українських учнів у міжнародному порівняльному дослідженні «Times-2011»; вдалий виступ школярів та студентів на всесвітніх предметних олімпіадах, а також прорив інтернетизації України», — розповів Ігор Лікарчук.

У свою чергу, Ірина Бекешкіна наголосила на проблемі корумпованості викладацького складу вищих навчальних закладів. Директор «Демократичних ініціатив» вважає, що з корупцією необхідно боротися шляхом підвищення ваги знань, кваліфікації, професійності та впровадження об’єктивного незалежного оцінювання.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль