Дмитро Табачник підбив підсумки 2013 року

10 січня 2014 18
10 січня 2014 року у Міністерстві освіти і науки України відбулася прес-конференція, на якій було підбито підсумки розвитку освіти і науки у 2013 році. Про головні здобутки минулого року розповів Дмитро Табачник.

10 січня 2014 року відбулася прес-конференція Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника на тему «Підсумки розвитку освіти і науки у 2013 році».

Перш за все, посадовець відзначив поступове зростання авторитету та ваги дошкільної освіти в Україні, повідомляє Міністерство освіти і науки України (МОН).

«Якщо на початку XXI століття менше 50% сімей віддавали дітей віком від 3-х до 6 років до дитячих садків, то на початку 2013 року — 81%», — повідомив він.

За даними міністра, протягом останніх трьох років створено понад 230 тисяч нових місць. Однак черги у дитячі садки ще залишаються, оскільки зростає народжуваність.

У загальній середній освіті робота МОН проводилась у напрямку поліпшення якості освітніх послуг. З цієї метою було створено 2 тисячі освітніх округів, які сьогодні функціонують на базі потужних шкіл, ліцеїв та гімназій.

Дмитро Табачник наголосив, що великим досягненням 2013 року стало затвердження Концепції профільної освіти,  впровадження якої розпочнеться з 1 вересня 2018 року. За словами міністра, даною концепцією закладено суттєве посилення автономії школи у розподілі навчального часу (52%), створення індивідуальної освітньої траєкторії для кожного учня, впровадження професійних проб для усвідомленого вибору майбутньої професії.

Посадовець не оминув своєю увагою й питання комп’ютеризації та інформатизації шкіл.

«Ще 5 років тому Україна замикала першу сотню країн за використанням інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі. Сьогодні, за оцінками світових експертів, ми вже посідаємо 62 місце, за три роки піднявшись майже на 40 позицій», — повідомив міністр.

Дмитро Табачник також відзначив успішну реалізацію програми «Шкільний автобус» та загальнодержавної акції «Урок плавання». Посадовець зауважив, що у 2013 році модернізовано та оновлено у навчальних закладах 8014 спортивних майданчиків.

Крім того, за словами міністра, минулого року було виділено максимальне фінансування програми видання навчальної літератури (243 млн. грн.), а також видано 11 назв підручників для сліпих дітей 1-х та 2-х класів рельєфно-крапковим шрифтом (шрифтом Брайля).

Підсумовуючи огляд досягнень минулого року, посадовець зазначив, що зовнішнє незалежне оцінювання пройшло на високому рівні. У 2013 році було проведено тестування з усіх предметів, у ньому взяла участь рекордна кількість майбутніх абітурієнтів — понад 127 тис. осіб.

«Найкращою характеристикою ЗНО-2013 стало суттєве скорочення кількості апеляційних заяв абітурієнтів, що склала 0,39% від загальної кількості тестувань, а у 2012 році становила майже 1%», — наголосив Міністр освіти і науки України. Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль