Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

У МОН підбили підсумки розвитку дошкільної освіти у 2013 році

 • 27 грудня 2013
 • 20

Рік добігає кінця і саме час підбити підсумки своєї роботи. З огляду на це, Міністерство освіти і науки України ініціювало проведення прес-конференції на тему «Дошкільна освіта України: підсумки 2013 року».

Заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський провів прес-конференцію на тему «Дошкільна освіта України: підсумки 2013 року».

У заході взяли участь спеціалісти з питань дошкільної освіти, представники ВГО «Всеукраїнської асоціації  працівників дошкільної освіти», освітянських видань та засобів масової інформації, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Під час свого виступу заступник міністра наголосив на значенні дошкілля у розвитку української системи освіти.

«Дошкільна освіта — це початок усіх стратегічних перетворень. Будь-які зміни в галузі освіти повинні починатися з дошкілля», — зазначив посадовець.

Заступник міністра  презентував 10 найголовніших подій у розвитку дошкільної освіти, а саме:

 1. Виконання соціальних ініціатив  Президента  Віктора Януковича «Діти — майбутнє України»: у 2013 році станом на 20 грудня у дитячих садках додатково створено понад 50 тисяч місць для дітей відповідного віку.
 2. Перша  Всеукраїнська  конференція «Сучасні п’ятирічні діти: проблеми і особливості розвитку».
 3. Перша Міжнародна конференція «Психологічні   аспекти пренатальної  педагогіки».
 4. Перший  Всеукраїнський  науково-практичний семінар: «Формування навичок та умінь з безпеки життєдіяльності дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти».    
 5. Перший Всеукраїнський  конкурс «Сузір’я талановитих дошкільнят».
 6. Перший Всеукраїнський огляд-конкурс на кращі відеоматеріали «Здоров’язбережувальні технології у дошкільних навчальних закладах».
 7. Перший Всеукраїнський  фотоконкурс «У дитячому садочку — як у барвистому віночку!».
 8. Перша  Всеукраїнська конференція: «Сучасні підходи до організації роботи в дошкільних закладах з дітьми з особливими потребами».
 9. Започатковано проведення Всеукраїнського Фестивалю театрального мистецтва дошкільнят.
 10. Уперше за роки існування Державної премії України у галузі освіти лауреатами Державної премії «У номінації «Дошкільна та позашкільна освіта» відзначено авторський колектив з Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського за наукову роботу «Дошкільна освіта: наука, теорія, практика». До спільного проекту Алли Богуш та Наталії Гавриш увійшли дослідження в галузі дошкільної освіти майже за чверть століття.  

Начальник відділу дошкільної та початкової освіти МОН Тамара Панасюк зазначила, що перелік досягнень дошкілля у 2013 році можна продовжити. Зокрема, розроблено програми розвитку дітей з особливими потребами (з різних нозологій) та проведено низку Всеукраїнських заходів щодо сучасних підходів до організації роботи дошкільних навчальних закладів з дітьми з особливими потребами, Міжнародну інтернет-конференцію з питань пренатальної педагогіки; Всеукраїнський семінар з питань безпеки життєдіяльності дітей у дошкільних навчальних закладах, Всеукраїнські творчі конкурси, які продовжуватимуться і в наступному році. Уже традиційно, продовжено відзначення Всеукраїнського Дня дошкілля та проведення Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року».

Підбивши підсумки 2013 року, заступник міністра окреслив плани на 2014 рік. У наступному році передбачається завершити виконання доручення Президента України  щодо створення 100 тисяч додаткових місць у дитячих садках, продовжити розвивати напрямки роботи із сім’єю, дітьми з особливими потребами та інше.          

Відповідаючи на запитання журналістів, Борис Жебровський наголосив на необхідності вирішення низки питань щодо підвищення соціального статусу педагогічних працівників дитячих дошкільних закладів та підготовки і перепідготовки педагогічних кадрів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк