text
Педрада

У МОН підбили підсумки розвитку дошкільної освіти у 2013 році

 • 27 грудня 2013
 • 20

Рік добігає кінця і саме час підбити підсумки своєї роботи. З огляду на це, Міністерство освіти і науки України ініціювало проведення прес-конференції на тему «Дошкільна освіта України: підсумки 2013 року».

Заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський провів прес-конференцію на тему «Дошкільна освіта України: підсумки 2013 року».

У заході взяли участь спеціалісти з питань дошкільної освіти, представники ВГО «Всеукраїнської асоціації  працівників дошкільної освіти», освітянських видань та засобів масової інформації, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Під час свого виступу заступник міністра наголосив на значенні дошкілля у розвитку української системи освіти.

«Дошкільна освіта — це початок усіх стратегічних перетворень. Будь-які зміни в галузі освіти повинні починатися з дошкілля», — зазначив посадовець.

Заступник міністра  презентував 10 найголовніших подій у розвитку дошкільної освіти, а саме:

 1. Виконання соціальних ініціатив  Президента  Віктора Януковича «Діти — майбутнє України»: у 2013 році станом на 20 грудня у дитячих садках додатково створено понад 50 тисяч місць для дітей відповідного віку.
 2. Перша  Всеукраїнська  конференція «Сучасні п’ятирічні діти: проблеми і особливості розвитку».
 3. Перша Міжнародна конференція «Психологічні   аспекти пренатальної  педагогіки».
 4. Перший  Всеукраїнський  науково-практичний семінар: «Формування навичок та умінь з безпеки життєдіяльності дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти».    
 5. Перший Всеукраїнський  конкурс «Сузір’я талановитих дошкільнят».
 6. Перший Всеукраїнський огляд-конкурс на кращі відеоматеріали «Здоров’язбережувальні технології у дошкільних навчальних закладах».
 7. Перший Всеукраїнський  фотоконкурс «У дитячому садочку — як у барвистому віночку!».
 8. Перша  Всеукраїнська конференція: «Сучасні підходи до організації роботи в дошкільних закладах з дітьми з особливими потребами».
 9. Започатковано проведення Всеукраїнського Фестивалю театрального мистецтва дошкільнят.
 10. Уперше за роки існування Державної премії України у галузі освіти лауреатами Державної премії «У номінації «Дошкільна та позашкільна освіта» відзначено авторський колектив з Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського за наукову роботу «Дошкільна освіта: наука, теорія, практика». До спільного проекту Алли Богуш та Наталії Гавриш увійшли дослідження в галузі дошкільної освіти майже за чверть століття.  

Начальник відділу дошкільної та початкової освіти МОН Тамара Панасюк зазначила, що перелік досягнень дошкілля у 2013 році можна продовжити. Зокрема, розроблено програми розвитку дітей з особливими потребами (з різних нозологій) та проведено низку Всеукраїнських заходів щодо сучасних підходів до організації роботи дошкільних навчальних закладів з дітьми з особливими потребами, Міжнародну інтернет-конференцію з питань пренатальної педагогіки; Всеукраїнський семінар з питань безпеки життєдіяльності дітей у дошкільних навчальних закладах, Всеукраїнські творчі конкурси, які продовжуватимуться і в наступному році. Уже традиційно, продовжено відзначення Всеукраїнського Дня дошкілля та проведення Всеукраїнського конкурсу «Вихователь року».

Підбивши підсумки 2013 року, заступник міністра окреслив плани на 2014 рік. У наступному році передбачається завершити виконання доручення Президента України  щодо створення 100 тисяч додаткових місць у дитячих садках, продовжити розвивати напрямки роботи із сім’єю, дітьми з особливими потребами та інше.          

Відповідаючи на запитання журналістів, Борис Жебровський наголосив на необхідності вирішення низки питань щодо підвищення соціального статусу педагогічних працівників дитячих дошкільних закладів та підготовки і перепідготовки педагогічних кадрів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Характеристика вихователя, який атестується, має сповна охарактеризувати діяльність педагога та її якість. 

Складає характеристику на вихователя директор закладу або ж вихователь-методист.

Щоб полегшити роботу, підготував статтю "Як писати характеристику вихователя до атестації". 

Скачати зразок характеристики 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк