В Україні закрито майже 300 шкіл

14 січня 2016 12
За даними Інституту освітньої аналітики, мережа загальноосвітніх навчальних закладів України протягом останніх двох навчальних років скоротилася в середньому на 267 одиниць (у тому числі вечірні змінні школи, спеціальні школи і школи-інтернати)

Мережа загальноосвітніх навчальних закладів України впродовж останніх двох навчальних років скоротилася в середньому на 267 одиниць.

За даними Інституту освітньої аналітики, у 2014/2015 навчальному році працювало 17 604 загальноосвітніх навчальних закладів, а у 2015/2016 навчальному році — 17 337. Якщо не враховувати вечірні змінні школи, спеціальні школи і школи-інтернати, то скорочення кількості загальних середніх навчальних закладів становить 1,48%.

Так, за останні два роки в містах було закрито 38 шкіл, а відкрито чотири нових. У селах закрито  231 школу, а відкрито — 11.

Найбільше закладів закрито у містах Києві, Донецьку, Харкові та селах Житомирської, Чернігівськоїі Волинської областей.

У Донецькій області при зменшенні кількості міських шкіл, спостерігається значне зростання сільських. На школу у 2015/2016 навчальному році припадає понад 218 учнів,  усього 3 млн 783 тис. 150 учнів.

У 2015/2016 навчальному році найбільша кількість учнів в одному класі є у міських школах Дніпропетровської області та у Києві, найменша — у Луганській області. Найбільша кількість учнів в одному класі у сільських школах — у Закарпатській області, найменша — у Кіровоградській області. За два останніх навчальних роки кількість першокласників збільшилася на 22 тис. 882 учні.

За даними Державної служби статистики України, у 2014/2015 навчальному році (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя) закінчили школу ІІ ступеня та одержали свідоцтво про базову загальну середню освіту 333 тис. 761 випускник; закінчили школу ІІІ ступеня та одержали атестат про повну загальну середню освіту 217 тис. 704 випускники.

На початок 2015/2016 навчального року у загальноосвітніх навчальних закладах налічувалося 446 тис. 304 учителі (у 2014/2015 н. р. — 453 тис. 557 учителів).

За інформацією Міністерства фінансів України, у 2014 році витрати на одного учня на навчальний рік по областях України становили від 8,5 та 8,6 тис. гривень у Харківській та Одеській областях, до 15,5 тис. гривень у Івано-Франківській області, яка стала найвитратнішою.

Підвищення розмірів посадових окладів працівників галузі освіти у 2015 році відбувалося двічі — у вересні та у грудні.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль