Нацбанк увів в обіг пам’ятну монету «Борис Грінченко»

6 грудня 2013 12
У Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася презентація пам’ятної монети «Борис Грінченко». Захід було приурочено до 150-річчя видатного українського письменника, педагога, лексикографа, літературознавця та громадсько-культурного діяча.

Національний банк України продовжив серію «Видатні особистості України». Враховуючи значний внесок Бориса Грінченка у розвиток українського письменства, педагогіки та культури, в обіг введено пам’ятну монету «Борис Грінченко».

На урочистому заході монету презентували: заступник начальника Управління нумізматичної продукції та маркетингу Нацбанку України Вікторія Сузанська, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев'юк та автор ескізів цієї монети Наталія Фандікова.

Про це повідомляє Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України.

За словами Вікторії Сузанської,  національний банк України відкарбував монету, присвячену 150-річчю від дня народження великого Просвітителя українського народу. Вона також зауважила, що «важко переоцінити вагомий внесок Бориса Грінченка у розвиток українського письменства, педагогіки, лексикографії, літературознавства, етнографії, історії, громадсько-політичної діяльності цієї епохи».

Монету «Борис Грінченко» номіналом дві гривні виготовлено з нейзильберу, тираж її становить 20 000 штук, а вартість — 20 грн.

У свою чергу, Віктор Огнев'юк подякував керівництву та колективу Нацбанку України за увагу до видатної та знакової постаті в історії національної культури.

«Головної справою його життя стало виховання у молоді любові до рідної землі та української мови. Своїм життям і творчим шляхом Борис Грінченко утверджував значущість і важливість вчинків кожного для загальної справи. Тому місією Київського університету імені Бориса Грінченка є сприяти кожному в цілісному розвитку і лідерському становленні, служити людині, громаді, суспільству», — зазначив ректор Київського університету імені Бориса Грінченка.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль