Фахівці створюють комфортний одяг для дітей з особливими потребами

5 грудня 2013
41
Середній бал: 5 із 5

У Києві презентували спеціальний одяг для дітей з обмеженими можливостями. Представлені моделі є зручними у використанні, не мають швів та можуть легко трансформуватися, не завдаючи дітям багато клопоту.

Вихованці дошкільного навчального закладу для дітей із хворобами опорно-рухового апарату №591 міста Києва першими в Україні змогли оцінити спеціальний одяг, створений науковцями Київського національного університету технологій та дизайну.

Під час презентації більш ніж 70 дітей отримали цей функціональний одяг у подарунок, повідомляє Укрінформ.

«Представлені розробки наших молодих учених вирізняються особливим комфортом. Їх легко вдягати та знімати, вони практично не мають жорстких елементів — швів, виточок тощо. Одяг може трансформуватися. Наприклад, куртки трансформуються на жилетки, а рукава сорочки змінюють довжину», — розповіла професор, доктор технічних наук Наталія Супрун.

Науковці сподіваються, що їхні розробки будуть масово впроваджені у виробництво вже з наступного року.

«Ми сподіваємося на допомогу підприємств текстильної промисловості. Так, уже практично домовилися про тканини, які отримаємо значно дешевше від ринкових цін. Тому і наша продукція буде коштувати на третину менше, ніж у магазинах. А святковий одяг, прикрашений українською вишивкою, готуємо до Шевченківських днів», — пояснив ректор КНУТД професор, доктор економічних наук, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук Іван Грищенко.

logo