Оксфордський словник обрав слово року

20 листопада 2013 30
За версією укладачів Оксфордського словника словом 2013 року став неологізм selfie, тобто автопортрет, знятий смартфоном. У порівнянні з минулим роком вживання цього слова зросло на 17 тисяч відсотків.

Укладачі Оксфордського словника англійської мови обрали словом 2013 року неологізм selfie, що перекладається як «фотографія самого себе, як правило, зроблена за допомогою смартфона або веб-камери і розміщена у соціальних мережах».

Найперша згадка слова selfie датується вереснем 2002 року, коли це слово було використано на одному з австралійських інтернет-форумів. У широкий вжиток термін увійшов з розповсюдженням цифрової фотографії.

Редактори словника підрахували, що, порівняно з минулим роком, вживання слова selfie зросло на 17 тисяч відсотків. У серпні 2013 року його було включено в онлайн-версію Оксфордського словника. Зараз розглядається питання про його внесення у традиційну версію.

Минулого року головний приз щорічної премії Оксфордського словника за найкращий неологізм дістався слову omnishambles (від латинської omni «усі», та англійської shambles — «повний безлад»), яке позначає скрутну ситуацію, всі перспективи виходу з якої дуже туманні.

Зазначимо, що Оксфордський словник вважається одним з найавторитетніших видань англійської мови у світі. Словник видається з 1884 року і регулярно поповнюється новими словами.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль