Які особливості впровадження технології творчих уроків-­майстерень?

25 жовтня 2013 40
Що таке технологія творчих уроків­-майстерень? У середній загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 158 (м. Київ) успішно впроваджують цю технологію у навчальний процес. Педагоги цього навчального закладу діляться з нами своїм досвідом.

Директор київської середньої загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 158 Ірина Гондюл ознайомлює нас із особливостями впровадження технології творчих уроків-майстерень у навчальний процес.

Своїм корінням традиція проведення незвичайних уроків сягає 20-х років XX століття, коли педагоги французької групи «Нова освіта» розробили технологію творчих уроків­-майстерень. Її основою стала ідея вільного виховання, творчого саморозвитку особистості та психології гуманізму.

Відомо, що кожен педагог прагне привнести елемент творчості у свою діяльність. Це спонукає його експериментувати з різними технологіями на своїх заняттях.

Однією з них є технологія творчих уроків-майстерень. Вона передбачає таку організацію процесу навчання, за якої вчитель постає майстром, що спонукає учнів до пізнання та сприяє творчій атмосфері в класі.

Ідея скористатися технологією творчих уроків-майстерень у ЗОШ № 158 з’явилася давно. Її зумовила спільна мета діяльності педагогів, що полягає у спрямуванні учнів на набуття знань про самих себе, формування в них адекватної самооцінки і «сходження до себе».

Творчі уроки-майстерні за формою організації навчальної діяльності учнів істотно відрізняються від традиційних уроків. На них учні не отримують готових знань, а здобувають їх самостійно.

Творчий урок-майстерня вибудовується як ланцюжок завдань, послідовне розв’язання яких сприяє чіткому структуруванню знань учнів, поглибленню їхніх уявлень про об’єкт дослідження. Почергове розв’язання таких завдань підтримує в учнів інтерес до навчання, сприяє усвідомленню, що немає єдиної істини, а процес пізнання — нескінченний.

На завершення заняття педагог звертається до учнів з проханням висловитися щодо теми уроку та пропонує написати короткий висновок — резюме. Це дозволяє не лише закріпити матеріал, а й зрозуміти вчителю, наскільки добре його учні засвоїли тему творчого уроку.

Напрям «МЦФЕР: Освіта» щиро вітає середню загальноосвітню школу І–ІІІ ступенів № 158 міста Києва з 50-річчям заснування навчального закладу! Бажаємо творчої наснаги, нових відкриттів та процвітання!

Докладніше про принципи проведення творчих уроків-майстерень та етапи організації роботи вчителя­-майстра читайте у жовтневому номері журналу «Заступник директора школи».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль