На парламентських слуханнях обговорили стан загальної середньої освіти

24 жовтня 2013 19
23 жовтня 2013 року в сесійній залі Верховної Ради України відбулися парламентські слухання. Учасники слухань обговорили проблеми загальної середньої освіти та проаналізували шляхи поліпшення стану освітньої галузі.

23 жовтня 2013 року відбулися парламентські слухання «Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення».

Учасниками слухань стали народні депутати України, керівники центральних і місцевих органів виконавчої влади, голови профільних комісій обласних рад, міністр освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, директори департаментів (управлінь) освіти і науки, молоді та спорту обласних державних адміністрацій, начальники управлінь освіти і науки міських державних адміністрацій, директори, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, ректори вищих навчальних закладів та інші.

У своїй доповіді  президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень визначив питання доступності та якості освіти ключовою проблемою не лише освітньої системи, але і усього суспільного життя. Він зауважив, що на сьогодні необхідно суттєво оновити законодавчу базу освіти, розпочавши з базового Закону України «Про освіту.

Президент академії наголосив, що на сьогодні необхідно посилити увагу до вивчення іноземних мов.

«Кожен, хто закінчує школу, має вільно володіти державною українською мовою, рідною мовою, якщо вона не співпадає, і обов’язково англійською, як мовою світової комунікації», —  впевнений Василь Кремень.

У свою чергу, вчитель інформатики ЗНЗ «Навчально-виховний комплекс І-ІІ ступеню — ліцей» № 100 м. Дніпропетровська, Заслужений вчитель України, переможець конкурсу «Вчитель року-2013» Євген Мотурнак зазначив, що вдале використання інформаційних технологій можливе за умови використання технічного оснащення навчальних закладів, безперервного підвищення кваліфікації педагогів та постійного оновлення програмного забезпечення.

Під час свого виступу педагог поділився досвідом Дніпропетровщини.

«З 2010 року на Дніпропетровщині функціонує єдиний освітній портал dnepredu.сom. Це єдина інформаційна база даних усіх шкіл, дитячих садків регіону. Протягом 2011-2012 років в регіоні реалізовано ще низку проектів, зокрема — це електронний журнал, електронна школа для обдарованих дітей. Понад 2 тисячі учнів поглиблено навчаються через портал. Проект «Електронна Інтернет-школа для дітей з особливими потребами» має понад 1 тисячу веб-уроків. Наступний проект —  «Електронний дитячий садок» надає можливість батькам, не виходячи з дому, знайти садок, вивчити інформацію про нього, подивитися інтер’єр в 3D та реєструвати свою дитину через Інтернет. З 2013 року зарахування до дошкільних закладів Дніпропетровщини вперше проводиться виключно в електронному вигляді».

У рамках парламентських слухань у сесійній залі виступили також: директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН Олександр Удод, голова Харківської обласної державної адміністрації Михайло Добкін, директор Інституту демографії та соціальних досліджень, академік Національної академії наук України Елла Лібанова та директор гімназії № 48 м. Київ, народний учитель України Маріанна Босенко та інші.

Докладніше читайте за посиланнями (Частина 1 і Частина 2).Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль