Чому діти легко засвоюють мову?

15 жовтня 2013 26
Дослідники з Великої Британії та США вперше провели експеримент для виявлення зв’язку між будовою мозку та засвоєнням мови в ранньому дитинстві. Учені з’ясували, чому діти до чотирьох років легко засвоюють іноземну мову.

Учені з Королівського коледжу Лондона та Браунського університету (США) провели дослідження, спрямоване на вивчення особливостей роботи мозку людини в ранньому дитячому віці. Його результати показали, що у віці до чотирьох років мозок є найбільш відкритим до зовнішніх впливів.

У публікації в авторитетному виданні «Журнал з неврології» (The Journal of Neuroscience) вчені пояснюють, чому діти добре засвоюють іноземні мови.

У рамках експерименту було досліджено 108 дітей з нормальними розумовими здібностями у віці від 1 до 6 років. Учені використовували метод сканування мозку для того, щоб порівняти рівень мієліну — речовини, яка утворює оболонку навколо нервового волокна у мозку.

Дослідники з’ясували, що розподіл мієліну стає фіксованим після досягнення чотирічного віку. У ранньому дитинстві мозок є еластичнішим, тому будь-яким вплив оточуючого середовища на дитину виявляється сильнішим. Такий висновок пояснює, чому діти, які перебувають у двомовному середовищі у віці до чотирьох років, потім можуть вільно розмовляти цими мовами.

«Ця робота є важливою, тому що вона вперше досліджує зв'язки між будовою мозку та мовою в ранньому дитинстві, а також показує, як ці зв'язки змінюються з віком», — переконаний доктор Шон Деоні з Браунського університету.

Коментуючи дослідження, професор Дороті Бішоп з відділу експериментальної нейропсихології Оксфордського університету заявила, що дослідження поглибило знання про ранній розвиток зв'язків у ділянках мозку, важливих для когнітивних функцій.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль