Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Індивідуальні форми методичної роботи в ДНЗ

  • 11 жовтня 2013
  • 604

Побачив світ жовтневий номер щомісячного журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу». На сторінках видання висвітлено тему «Індивідуальні форми методичної роботи в ДНЗ». Пропонуємо ознайомитися зі змістом.

Вийшло друком десяте число журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу». До уваги читачів у ньому запропоновано методичні рекомендації щодо розв’язання низки питань, які виникають у щоденній роботі. Тож пропонуємо ознайомитися зі змістом публікацій цього числа.

У рубриці «Говоримо про важливе» розглянуто низку актуальних питань щодо організації освітнього процесу, які турбують нині багатьох педагогів. Зокрема, йдеться про те, які заняття планувати, якщо обрана для роботи програма не містить відповідних орієнтирів. Та й чи потрібні дітям заняття взагалі, чи варто дати їм змогу лише гратися, самостійно пізнаючи світ? А якщо потрібні заняття, то які і скільки? Як на практиці зберегти самоцінність дитячого буття і забезпечити діяльнісний підхід до надання дошкільникам освіти?

У жовтневому числі журналу увагу приділено також методичній роботі з педагогами, зокрема її індивідуальним формам. Діяльність вихователя-методиста у цьому напрямі — справа надзвичайно відповідальна. Адже основною її метою є сформувати у кожного педагога прагнення до постійного вдосконалення власної педагогічної майстерності, потребу в самоосвіті без спонукання «зверху». Як досягти цієї мети? Як організувати методичну роботу з вихователями нестандартно, жваво, цікаво, враховуючи індивідуальні запити й можливості педагогів? Про це читайте у статті «Індивідуальні форми методичної роботи з педагогами».

Особливої уваги з боку методичної служби потребують зазвичай педагоги-початківці. Власний педагогічний стиль у них ще лиш формується, тому кожний відкритий до нового, прагне якнайшвидше усвідомити недоліки своєї роботи, міцно стати на ноги, вибудувати перспективну стратегію роботи. Беззаперечно, важливу роль у прискоренні професійного росту молодого колеги відіграє наставник. Одним із його завдань є координувати діяльність педагога-початківця, ознайомлювати його з методичними аспектами роботи досвідченіших колег, зокрема під час перегляду проведення ними різних форм освітньої роботи. Рекомендації щодо організації взаємовідвідувань подано у публікації «Взаємовідвідування — ефективний засіб роботи в системі наставництва».

Відкриті заходи — чудова нагода для вихователя продемонструвати свою майстерність, навченість дітей та проаналізувати власні помилки з метою їх усунення. Однак досить часто проведення відкритих заходів викликає у педагогів змішані відчуття, хвилювання та невпевненість. Тож на сторінках цього числа читачам запропоновано покроковий алгоритм проведення відкритих заходів і рекомендації щодо підвищення їх ефективності.

Також читайте низку публікацій на тему організації проектної діяльності, зокрема: поетапний план реалізації проекту «Вивчення та реалізація завдань Базового компонента дошкільної освіти» та екологічного проекту «Станьмо миром за природу», реалізація якого передбачає спільну діяльність дошкільників та їхніх батьків. Крім того, до вашої уваги — тест для діагностики вихователями рівня своєї обізнаності щодо організації проектної діяльності.

Практичні поради щодо облаштування та наповнення осередків розвивального середовища для життєдіяльності дошкільників надано у статті «Розвивальне середовище групових приміщень: структура і зміст».

А під час організації дозвілля дошкільників у пригоді вам неодмінно стане сценарій цікавої тематичної розваги «Казочка про Золоту Осінь і Кришталеву Зимоньку».

Усе це та багато іншої корисної та цікавої інформації читайте на сторінках журналу «Вихователь-методист дошкільного закладу».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк