Денний сон підвищує розумову активність дошкільників

11 жовтня 2013 27
Американські вчені довели, що денний сон відіграє велику роль у розвитку дітей дошкільного віку. Під час їхнього відпочинку зростає активність у тих областях мозку, що пов’язані з навчанням та засвоєнням інформації.

Американські вчені з університету Massachusetts Amherst провели дослідження, результати якого опубліковано в записках Національної академії наук. Проведений експеримент підтвердив, що денний сон допомагає дітям від трьох до п’яти років ліпше запам’ятовувати завдання та нову інформацію.

У рамках експерименту було досліджено поведінку 40 малюків.  Автори дослідження стверджують, що їхні результати свідчать про критичну важливість денного сну для концентрації пам’яті та раннього навчання.

Коли дітям дозволяли спати після обіду, вони показували ліпші результати у візуально-просторових завданнях у другій половині дня й наступного ранку. Після такого відпочинку діти запам’ятовували на 10% більше інформації. Це пояснюється тим, що під час сну в їхньому мозку зростала активність у тих областях, що пов’язані з навчанням та засвоєнням нової інформації.

«Фактично ми перші, хто надав докази важливості денного сну для дітей дошкільного віку. Наше дослідження показує, що денний сон допомагає дітям запам’ятати те, що вони вчили», — розповіла керівник дослідження Реббека Спенсер.

Доктор Роберт Скотт-Джап з Королівського коледжу педіатрії та здоров'я дитини вважає, що якщо старшим дітям можна дозволяти пропускати денний сон, то малих дітей треба обов’язково до цього заохочувати. Він каже, що малюки кожен день отримують дуже багато інформації, адже постійно досліджують навколишній світ.

«Щоб підтримувати активність, їм потрібно 11-13 годин сну на день, що дає можливість їхньому активному розуму перепочинок та підзарядку. Ми знаємо, що денний сон може бути настільки ж важливим, як і нічний. Без нього вони будуть втомлені, забудькуваті й нездатні до концентрації», — вважає доктор.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль