Чим корисні тренування мозку?

10 жовтня 2013 33
Віртуальні «тренажери для мозку», які можна знайти в мережі інтернет, обіцяють поліпшити розумові здібності та підвищити рівень інтелекту. Американські вчені провели дослідження та визначили, чи дійсно тренування пам’яті впливає на розумові здібності людини.

Група вчених під керівництвом Тайлера Харріссона (Tyler Harrison) з Технологічного інституту Джорджії в Атланті (США) провела дослідження впливу тренування пам’яті на рівень людського інтелекту. Результати експерименту, опубліковані в журналі Psychological Science, переконують, що «тренажери для мозку» поліпшують здатність обробляти інформацію, однак не роблять людину розумнішою.

За визначенням учених, інтелект — це здатність людини розуміти своє оточення, робити складні судження та вирішувати нові завдання. Зазвичай високі показники роботи пам’яті відповідають високому рівню людського інтелекту. Але чи дійсно тренування пам’яті підвищує інтелект, досі було невідомо.

Для проведення дослідження вчені запросили 55 студентів, яких розділили на три групи. Перша група виконувала прості вербальні завдання, в яких слова чи речення необхідно було запам’ятовувати в тій послідовності, в якій вони подавалися. Друга група виконувала це ж завдання одночасно з іншими задачами. Контрольна група виконувала завдання, спрямовані на візуальний пошук об’єктів.

Студенти тренувалися протягом 20 днів. Складність завдань поступово зростала.

На початку експерименту та після нього студенти проходили серію тестів, за результатами яких учені визначали їхні успіхи в тренуваннях, параметри робочої пам’яті та показники інтелекту.

Отримані дані засвідчили, що показники робочої пам’яті поліпшувалися лише в тих студентів, які виконували вербальні задачі одночасно з іншими «відволікаючими» завданнями. Показники рівня інтелекту не підвищилися у жодної групи.

Таким чином, дослідники довели, що «тренування мозку» можуть бути корисними, бо привчають мозок обробляти інформацію в умовах різнопланових завдань. Однак вони не впливають на інтелектуальні здібності людини.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль