Першокласникам допомагає творчість — психолог

25 вересня 2013 20
Допомогти першокласникам впоратись із щоденною рутиною шкільного життя можна за допомогою творчих ігор та занять фізкультурою. Пропонуємо ознайомитися з порадами психолога.

Як першокласнику допомогти адаптуватися до нових умов та навчання у школі? Про це розповіла провідний науковий співробітник Інституту психології ім. Г.С.Костюка НАПН Наталія Бастун.

Сам похід у школу можна перетворювати на гру, а виконання шкільних завдань чергувати із забавами, щоб займаючись, дитина чекала чогось приємного. Але й перетворювати життя дитини на гру не можна. Треба зберегти баланс ігрової та навчальної діяльності.

«Потрібно не передозувати заняття, чергувати їх з рухливими іграми, але ні в якому разі не з мультиками, оскільки вони не передбачають діяльного компоненту. Як тільки батьки бачать, що дитина більше не концентрується, потрібно перемикати її на інший вид діяльності, а потім повернутися до перерваного заняття», — розповіла психолог.

Крім того, денний графік дитини потрібно сформувати так, щоб після школи вона могла проводити час на свіжому повітрі і заряджатися енергією.

Психолог окремо наголосила на тому, що психологічно шестирічна дитина ще не школяр, а дошкільник. Лише у 7 років дитина починає розуміти, що таке почуття обов'язку, і світ для неї стає реалістичнішим.

Докладніше тему «Адаптація дітей до нових умов навчання» висвітлено на сторінках травневого числа щомісячного журналу «Практичний психолог: Школа».Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Скачати листівки

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах