Учителі-предметники оцінили підручники для 11-го класу

19 вересня 2013
33
Середній бал: 5 із 5

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти опрацював аналітичні матеріали моніторингового дослідження якості підручників для загальноосвітніх навчальних закладів. Оголошено результати оцінювання підручників для 11-го класу вчителями-предметниками.

Відділ моніторингу освітніх процесів Інституту інноваційних технологій і змісту освіти провів моніторингове дослідження якості підручників для загальноосвітніх навчальних закладів.

Дослідження здійснювалося на виконання наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення апробації та моніторингових досліджень якості навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів у 2011/2012 – 2012/2013 навчальних роках» від 15.09.2011 №1068.

У рамках дослідження було опитано 121 281 респондента шляхом поділу на три групи: учителі-предметники, які навчають учнів у 11-х класах, одинадцятикласники та їхні батьки. На сьогодні опрацьовано результати оцінювання підручників учителями-предметниками.

Переважна більшість опитаних педагогів має значний досвід викладання певного шкільного предмету. Досвід та кваліфікація дозволили їм об’єктивно оцінити показники якості навчальних книг та висловити свої пропозиції щодо їх поліпшення. 

У цілому, вчителі охарактеризували підручники як такі, що репрезентують знання і види діяльності з кожного конкретного навчального предмета. Та поряд з тим, педагоги висловлюють ряд зауважень щодо якості їх окремих компонентів та формулюють конструктивні побажання відносно шляхів усунення виявлених недоліків.

Наприклад, у деяких підручниках педагоги виявили невідповідності, помилки, неточності тощо.

Учасники дослідження вказують, що наявність у підручниках будь-якого виду помилок потребує перевірки й уточнення, відволікає увагу вчителів та учнів і заважає навчально-виховному процесу.

logo