Обговорили питання щодо освіти представників національних меншин

28 грудня 2015 18
«Освіта національних меншин залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства освіти і науки України», — зазначив Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, на черговому засіданні Громадської ради керівників освітніх програм всеукраїнських громадських об’єднань національних меншин України

«Освіта національних меншин залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства освіти і науки України», — зазначив Юрій Кононенко, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, на черговому засіданні Громадської ради керівників освітніх програм всеукраїнських громадських об’єднань національних меншин України.

Комісією з питань дослідно-експериментальної роботи в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах Науково-методичної ради з питань освіти МОН було вирішено розпочати Всеукраїнський експеримент «Формування багатомовності дітей та учнів: прогресивні європейські ідеї в українському контексті». «Вивчатимуть мови не лише на уроці, а буде інтегроване навчання зі змістом інших предметів, тобто діти вивчатимуть предмет кількома мовами», — пояснив Юрій Кононенко.

За словами директора департаменту, багатомовна освіта дасть представникам національних меншин можливість ліпше знати українську мову, мови національних меншин та іноземні мови.

Світлана Фоміна, завідувач сектора мов національних меншин відділу сприяння вивченню мов Інституту модернізації змісту освіти, повідомила, що вперше для учнів 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів проводяться олімпіади з польської, молдовської, болгарської, румунської, російської мов і літератур, а також івриту та новогрецької. МОН і надалі підтримуватиме ініціативи та пропозиції представників культурних товариств України.

Для учнів 4-х класів уперше надруковані підручники гагаузькою мовою за кошти державного бюджету. Раніше такі підручники друкували або за рахунок громадських організацій та Ради Європи, або користувалися підручниками з Республіки Молдова. МОН наголошує, що цьогоріч для навчальних закладів, де мова національних меншин є мовою навчання — всі підручники будуть надруковані за бюджетні кошти.

Під час засідання члени Громадської ради підбили підсумки щодо освіти представників національних меншин, підтримали пропозицію щодо підготовки викладачів гагаузької мови, заслухали питання щодо зарахування учням робіт Малої академії наук України з мов національних меншин при вступі до вишу, а також обговорили вивчення української мови іноземцями.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль