Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Чи компенсують роботу вчителів 1 вересня?

  • 28 серпня 2013
  • 24

Незабаром у школах пролунає перший дзвоник, свято якого цьогоріч припадає на неділю. Згідно з чинним законодавством, освітяни мають отримати компенсацію за роботу у вихідний день. Однак це питання досі є предметом дискусій профспілок та МОН.

На звернення профспілкових організацій щодо початку 2013-2014 навчального року ЦК Профспілка працівників освіти і науки України повідомляє, що відповідно до чинного законодавства  робота у вихідний день має компенсуватися.

Як відомо, наказом Міністерства освіти і науки України від 04.07.2013 № 894 «Про підготовку до 2013-2014 навчального року» передбачено урочисте проведення 1 вересня 2013 року Дня знань.

Цьогоріч День знань припадає на неділю. 

Представники ЦК Профспілки зазначають, що відповідно до ст. 72 Кодексу законів про працю України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі. Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього Кодексу.

Натомість заступник міністра освіти і науки України Борис Жебровський зауважує, що участь у святі за гроші неможлива.

«Останнім часом в ЗМІ з’являються негативні відгуки щодо проведення Дня знань 1 вересня. Йдеться про порушення трудового законодавства, зокрема, що свято Першого дзвоника випадає на вихідний день, і цей день повинний бути відповідно оплаченим. Але ж участі у святі за гроші не буває!», — наголошує посадовець.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
57 секунд зараз = доступ до документів постійно!

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 
Зразки та форми документів закладу освіти, інфографіку, рекомендації експертів...

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся

До 28 лютого необхідно подати звіт про діяльність ЗДО.

Цього року звіт складають за новою формою.

Скачати нову форму звіту про діяльність ЗДО 
Експерт MCFR Освіта
Сергій Плахотнюк