Шкільна продукція не відповідає вимогам якості, — Держспоживінспекція

9 серпня 2013
23
Середній бал: 5 із 5

У результаті проведення перевірки товарів шкільного асортименту Державною інспекцією України з питань захисту споживачів виявлено численні порушення вимог законодавства щодо якості шкільної продукції.

Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів (Держспоживінспекція) виявила, що 40% шкільної продукції не відповідає вимогам законодавства про захист прав споживачів.

Про це під час брифінгу заявив голова відомства Сергій Орєхов.

За його словами, станом на 7 серпня 2013 року перевірено близько 300 підприємств, що реалізують товари шкільного асортименту, повідомляє Урядовий портал.

Відомством встановлено понад 1000 порушень та знято з реалізації близько 20 тис. одиниць, що дорівнює 40% від перевіреної кількості.

«На жаль, аналіз стану споживчого ринку товарів шкільного асортименту свідчить про те, що сьогодні намітилася стійка тенденція надходження на споживчий ринок України товарів з грубими виробничими дефектами, із застосуванням матеріалів, які можуть негативно впливати на стан здоров’я дітей. Ринок заполонили товари невідомого походження», — повідомив голова відомства.     

Він назвав найбільш характерні порушення при реалізації товарів для школи, а саме:

  • невідповідність вимогам нормативних документів;
  • відсутність супровідних документів щодо якості та безпеки;
  • відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, яка допомогла б споживачеві зробити свідомий вибір.

Сергій Орєхов закликав батькiв під час пiдготовки до нового шкiльного сезону звертати увагу на якiсть товарів для того, щоб зберегти здоров'я дiтей.

«Враховуючи, що масова торгівля шкільними товарами лише розпочалася, про остаточні результати проведених перевірок ми проінформуємо вас у кінці серпня», — підсумував Голова Держспоживінспекції.

logo