Чеські школи укладають угоди з батьками

7 серпня 2013
50
Середній бал: 5 із 5

З огляду на погіршення дисципліни, адміністрації чеських шкіл почали укладати угоди з батьками учнів, які порушують правила поведінки. Такий експеримент, започаткований два роки тому, виправдав себе на 80% і сьогодні поширюється на всі чеські школи.

Два роки тому Міністерство освіти, молоді і спорту Чеської Республіки започаткувало експеримент, у рамках якого кілька десятків шкіл уклали спеціальні угоди з батьками порушників дисципліни.

За підсумковими даними, експеримент виправдав себе на 80%. З огляду на це, відтепер усі чеські школи почнуть працювати за індивідуальними виховними планами.

Угода між батьками та школою не передбачає жодних «каральних санкцій», наголошують у Міністерстві освіти, молоді і спорту Чеської Республіки.

«Основним змістом такої угоди має бути декларована співпраця батьків проблемного учня з адміністрацією школи», — зауважує речниця міністерства Богуміла Поточна.

Текст угоди між школою та батьками є умовним, тому кожен директор має право конкретизувати його відповідно до ситуації. Якщо ж батьки не виконуватимуть умов, під якими підписалися, школа має право звернутися до органів соціально-правового захисту дітей.

logo