Як розвивати дитяче мислення?

26 липня 2013
34
Середній бал: 5 із 5

Зростаючи, дитина набуває знань і навичок, що допомагають їй пізнавати світ. Наскільки корисними вони будуть у майбутньому, більшою мірою залежить від батьків та вихователів.

Ще з раннього дитинства у нас формуються звички, що будуть корисними впродовж усього життя. Саме у цьому віці з’являються унікальні можливості для розвитку психічних функцій. І важливо не упустити цей момент.

Щоб дитина легко сприймала процес навчання, їй має бути цікаво. Ознайомлення зі значною кількістю літератури і методик та консультації з вихователями дитячих садків дозволяють батькам розвивати інтелектуальні здібності дітей.

Основою пізнання та розвитку мислення є дитяча пам'ять, що формує бачення світу. Необхідно привчити дитину рахувати в умі, а не за допомогою пальців, та спонукати її використовувати візуальну складову.

Важливо також залучити смислову пам'ять дитини. Складіть із нею невелике оповідання, щоб потім дитина самостійно продовжувала його. Як­що розповідь сподобається, продуктивність за­пам'ято­ву­ван­ня збільшиться у кілька разів.

Крім того, корисною для дитячого мислення є гра у шахи. Варто привчати дитину розгадувати головоломки та задачі з «секретом», і скоро цікаві задачі стануть невід’ємною складовою її саморозвитку.

Пам’ятайте, що для дитини найголовнішим стимулом до пізнання є інтерес дорослих до завдань на кмітливість та винахідливість.

logo