У серпні затвердять «Концепцію профільної школи»?

24 липня 2013 19
Міністерство освіти і науки України планує у серпні 2013 року затвердити «Концепцію профільної школи». Передбачається запровадження суттєвих змін у структурі загальної середньої освіти.

У серпні 2013 року Міністерство освіти і науки планує затвердити «Концепцію профільної школи». Про це повідомив заступник міністра науки і освіти Борис Жебровський під час громадських слухань «Українська школа: реалії і кроки до якісної освіти», що відбулися 23 липня у Житомирі.

За словами посадовця, впродовж останніх трьох років у сфері освіти України відбуваються кардинальні зміни, а саме змінюється  зміст процесу здобуття освіти.

«Зокрема «Концепція профільної школи», яка буде затверджена на колегії Міністерства освіти і науки України від 27 серпня, передбачає суттєві зміни в структурі загальної середньої освіти. Так, базова середня освіта буде закінчуватися після 9-го класу, далі учні матимуть право вибору певного напрямку, яке стане одночасно й  підготовкою до отримання майбутньої професії», — зауважив заступник міністра.

Реформа буде ґрунтуватися на трьох компонентах: новий зміст освіти, нові технології та «новий учитель». Міністерство освіти і науки України розробило відповідні програми, в яких акцентовано увагу на введення профільного навчання.

«Замість 16-ти навчальних предметів обов'язковими для вивчення будуть 6-8, причому з 36-ти годин на тиждень 18 будуть відводитися на вивчення профільних дисциплін. У разі ж, якщо учень не визначився з напрямом або у навчальному закладі виникають труднощі щодо втілення нових підходів, — є можливість залишити усе без змін», — зазначив посадовець.

За словами заступника міністра, нова концепція дозволить зменшити надмірне навантаження на учнів, а також допоможе визначити професійне спрямування старшокласників.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І користуйтеся матеріалами порталу «Педрада»!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль