Початкова освіта: концепція розвитку

17 грудня 2015 64
У МОН України презентовано проект Концепції розвитку початкової освіти у контексті реформування загальної середньої освіти

17 грудня 2015 року в МОН України відбувся круглий стіл «Концепція розвитку початкової освіти у контексті реформування загальної середньої освіти».

Учасники заходу: заступник міністра освіти і науки України Павло ХОБЗЕЙ, директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій КОНОНЕНКО, директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія ВЯТКІНА, доктор педагогічних наук, завідувач відділу початкової освіти Національної академії педагогічних наук України Анжеліка ЦИМБАЛАРУ, методисти початкової школи, вчителі та науковці.

Розпочав обговорення Павло Хобзей, наголосивши на провідній ролі початкової школи у сфері загальної середньої освіти. Він виокремив два важливих кроки  у розвитку початкової освіти. Першим кроком є відновлення довіри суспільства до школи та вчителів. За словами Павла ХОБЗЕЯ, «для цього треба мати такий зміст навчальних програм, який базуватиметься на чіткому та цікавому викладанні матеріалу в класі».

Ще одним важливим кроком у розвитку початкової освіти є залучення батьків до навчального процесу дитини. «Це має бути спільний процес виховання дитини у школі та вдома, і наше завдання — побудувати цей процес», — зазначив заступник міністра освіти і науки.

Директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія ВЯТКІНА розповіла про зміни, що відбуваються в початковій школі, зокрема, у програмах.

Вона наголосила на тому, що попри всі зміни, важливо пам’ятати, що дитина знаходиться у центрі уваги.

Під час засідання завідувач відділу початкової освіти НАПН України Анжеліка ЦИМБАЛАРУ презентувала проект Концепції початкової освіти. Вона також повідомила, що сьогодні проект виноситься на широкий загал для громадського обговорення.

У процесі підготовки документу було враховано досвід Великої Британії, Польщі, Болгарії, Білорусі.

«Цей системний документ окреслює основні проблеми початкової освіти, а також конкретні шляхи їх вирішення через визначення цілей, конкретних задач та завдань, кожне з яких орієнтоване на очікуваний результат», — підсумувала завідувач відділу початкової освіти НАПН України.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль