Телефонуйте 0 800 212 012, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Активуйте подарунковий доступ >

Педрада

Як полегшити звикання дитини до дитячого садка?

  • 10 липня 2013
  • 26

Щоб процес адаптації дитини до умов дошкільного навчального закладу пройшов легко і гармонійно, батьки мають підготувати майбутнього дошкільника і фізично, і морально, і соціально-психологічно.

Переступивши поріг дошкільного навчального закладу, дитина потравляє в незнайомий світ. Навколо все нове: і будівля, і група, і дитячий колектив, і дорослі. Зміна звичних умов перебування вимагає від дитини перебудови раніше сформованого стереотипу поведінки. А це процес нелегкий.

У період адаптації через різкі зміни умов перебування у дітей можуть порушуватися сон, апетит, настрій, інколи підвищується температура тіла. У деяких новачків спостерігають тимчасову втрату мовлення, порушення раніше набутих навичок.

Щоб процес адаптації дитини пройшов якомога легше, доцільно організувати життя дитини в родині відповідно до режиму дня, якого дотримуються в дошкільному навчальному закладі. Сон, вживання їжі, прогулянки й інші режимні моменти варто проводити в один і той самий час.

Окрім того, слід заздалегідь познайомити дитину з майбутнім вихователем, провести екскурсію до групи та ігрового майданчику, налаштовуючи дитину на те, що перебування в дитячому колективі та в закладі — це приємна, радісна й очікувана подія.

Діти третього-четвертого року життя граються «поряд», а не «разом». Тому дорослий потрібен дитині більше, ніж одноліток. Тож якщо вихователь дитині сподобається, то зникне чимало проблем, пов’язаних із перебуванням у дитячому садку.

Для дітей старшого віку мають велике значення способи входження їх у рольову структуру групи. Важливо, щоб вихователь допоміг дитині не тільки познайомитися з усіма дітьми групи, а й організував такі види спільної діяльності, які допомогли б новенькому відчути себе своїм серед однолітків.

Про медичний супровід процесу адаптації дитини до умов дошкільного навчального закладу читайте в наступних номерах журналу «Медична сестра дошкільного закладу».

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

57 секунд на реєстрацію
І Ви отримаєте доступ до:
форм та зразків
фахових статей
найсвіжіших новин галузі
нормативних документів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І скачаю потрібні файли!
Зареєструюся
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Читати далі

Саме час оформити наказ про організацію та ведення цивільного захисту.

Також варто знати, коли проводяться основні заходи з цивільного захисту в закладах освіти.

План заходів з цивільного захисту в освіті 2019 
Головний редактор
Сергій Плахотнюк