Лише половина працівників повноцінно реалізують своє право на відпустку

10 липня 2013 26
Право на відпочинок від роботи регламентовано Кодексом законів про працю України. Проте лише половина респондентів має змогу реалізувати його повноцінно.

Право на відпочинок від роботи регламентовано Кодексом законів про працю України. Проте лише половина респондентів має змогу реалізувати його повноцінно. Такі висновки отримав Дослідницький центр Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

За результатами опитування, лише половина роботодавців сповна забезпечують працівникам право на відпустку. Близько 40% опитаних зазначили, що взяти відпустку їм проблематично, а у десятої частини респондентів робота взагалі не передбачає відпустки.

Найчастіше суперечливі ситуації між працівником і роботодавцем виникають з приводу тривалості відпустки. Зокрема, близько 40% респондентів зазначили, що їх не відпускають на довший за декілька днів період у відпустку. Стільки ж опитаних поскаржилися, що не мають змоги відпочити тоді, коли хочуть. Десятій частині відпустку взагалі не оплачують.

Найчастіше українські працівники беруть відпустку раз чи двічі на рік. Хоча трапляються випадки, коли працівники відпочивають більше двох разів на рік, а 8% респондентів беруть відпустку раз на декілька років.

Зазвичай працівники від роботи відпочивають недовго. Найтиповіша відпустка українців триває два тижні. Більше третини респондентів змушені задовольнятися лише коротким відпочинком від трьох до семи днів. Десята частина має можливість відпочити протягом трьох тижнів чи місяця.

Під час відпустки українці полюбляють подорожувати як за кордоном, так і Україною. П’ята частина опитаних у пору відпочинку розв’язує поточні накопичені справи. Інші проводять час за містом, на дачі тощо.

У опитуванні брали участь 1 648 респондентів, серед яких 41% — чоловіки і 59% — жінки.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль