Шкільна форма — данина традиції чи модний бренд?

17 червня 2013 39
Андреа Прехт, автор дослідження про шкільну форму, спробувала проаналізувати місце та роль дрес-коду в сучасному навчальному закладі. Якою має бути шкільна форма? Чи необхідна вона? Для України ці питання є не менш актуальними.

Андреа Прехт, доктор педагогічних наук, провела дослідження ролі шкільної форми для сучасного навчального закладу. Вона проаналізувала тенденції дотримання дрес-коду у різних країнах світу.

Шкільна форма має давню історію. Вперше вона з’явилася в армії та монастирях. Однак сьогодні, на думку А. Прехт, школа має допомогти дитині знайти свою індивідуальність, а не уніфіковувати школярів шляхом введення обмежень.

Фахівець зазначає, що питання наявності шкільної форми є дуже актуальним у світі та зумовлене особливостями історичного розвитку тієї чи іншої країни.

У Південній Африці шкільна форма є символом боротьби проти апартеїду. У 1970-х та 1980-х роках школа часто ставала центром політичного протесту. Тому сьогодні наявність шкільної форми — це, перш за все, данина традиціям південноафриканського суспільства. Керівництво місцевих шкіл переконане, що уніформа допомагає підтримувати дисципліну, стирає соціальні відмінності і виховує почуття спільності.

Однак наявність шкільної форми не є запорукою економії для сімейного бюджету. У Чилі дотримання вимог дрес-коду може стати на заваді навчанню дітей із малозабезпечених сімей.

«У Чилі сім'я, яка одягає своїх дітей у шкільну форму, може витратити на це половину суми мінімальної оплати праці. І це багато. З цієї точки зору, шкільна форма — додаткові витрати для сімейного бюджету, і може перешкодити бідним сім'ям відправити дітей вчитися», — зазначила А. Прехт.

Натомість для японських школярів форма — це справжній модний бренд, який наслідують усі молоді люди. Використання аксесуарів перетворило її зі звичайного щоденного одягу в убрання, яке вдягають навіть на позашкільні заходи.

Дивіться відео за посиланням.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх освітніх подій

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Книжкова полиця

«Педагогічна рада в дошкільному навчальному закладі» від журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Електронна книга «Одна голова добре, а педрада — ліпше»

для передплатників е-журналу «Практика управління дошкільним закладом»

Читати книгу© Цифрове видавництво MCFR, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу


  • Ми в соцмережах
×
Будьте в центрі освітянських подій!

Нічого зайвого. Лише те, що потрібно в роботі!

Новини, статті та інші ресурси порталу доступні зареєстрованим користувачам. Будь ласка, авторизуйтеся або зареєструйтеся.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль